לוגו המרכז לרפואת חרום

קורס עזרה ראשונה און ליין

קורס עזרה ראשונה און ליין מאפשר למשתתפים ליהנות מלמידה מרחוק ולרכוש ידע פרקטי חשוב מאין כמוהו. המרכז לרפואת חירום מתמחה בהעברת קורסים והכשרות און ליין, המשולבים בתרגול מעשי ובחינות בכיתת הלימוד עבור משתתפים מהעולמות הרפואיים-מקצועיים.

ידע בעזרה ראשונה – ידע קריטי לחיים!

מתן עזרה לאדם שזקוק לפתרון רפואי מיידי, יכולה כידוע להציל חיים. מכיוון שישראל הקטנטנה לא חפה מאסונות ומפגעים פוטנציאליים, רבים מהציבור מכירים לפחות מספר פעולות בסיס שנוגעות לעזרה ראשונה או החייאה ונלמדות בתיכון, בצבא ובמסגרות נוספות.

אלא שתחום העזרה הראשונה גדול ומגוון יותר מאשר חבישה פשוטה של זרוע מדממת וחולש גם על מצבים מסכני חיים כמו דום לב, אירוע מוחי, סוכרת, אפילפסיה, חנק, תאונות, מפגש עם בעל חיים ארסי, כוויות, חתכים, שברים ועוד. על מנת לספק מענה יעיל לכל אלו, יש לבצע לימודי עזרה ראשונה מעמיקים, שמכוחם ניתן לספק מענה הולם לכל תרחיש ולטפל בהצלחה בכל מקרה אפשרי.

מי נדרש לעבור קורס עזרה ראשונה?

הקורס כשלעצמו תורם רבות לכל אדם. הוא מסייע לתחושת הביטחון האישית משום שהמשתתף יודע מה צריך לעשות בכל תרחיש וגם משרה ביטחון על קרובי המשתתף, שיודעים שיש אדם שיוכל להעניק להם טיפול מתאים.

כיום קורס ע"ר זה המקנה תעודה, הוא עניין מחייב בקרב גופים עסקיים ותאגידיים, מטפלים והעוסקים בספורט, מדריכים ומורים במוסדות לימוד, בחברות אבטחה ושמירה, ליווי טיולים, עבור אנשי שטח, מצילים, משרדים ממשלתיים ועוד.

כל אלו זקוקים להכשרה על פי רמת התעמקות מסוימת. לדוגמה, מורים בבתי הספר שסביר שישתמשו בערכת ע"ר מקומית, צריכים לדעת כיצד להשתמש בציוד רפואי מינימלי בלבד, או לפעול גם ללא צורך בציוד כלל.

חובש באתר תפעולי לעומת זאת, כבר יצטרך לדעת כיצד להשתמש בערכת העזרה הראשונה, בציוד החייאה ובמספר אמצעים מקצועיים יותר כדי לתת מענה למקרה של אירוע פתאומי כמו תאונת עבודה.

לימודי עזרה ראשונה על פי צורך ארגוני

על פי רוב, העזרה הראשונה מתמקדת בהרחקה מהגורם המסכן, בדיקת הפעילות התקינה של הלב ומערכת הנשימה (בפעולות ובשימוש באמצעים מתאימים), עצירת דימומים וחבישה. יחד עם זאת, קורסי העזרה הראשונה אמורים להתאים גם לצרכים נקודתיים בהתאם למטרות הארגון או רמת העומק שהמשתתפים נדרשים אליה.

קורס עזרה ראשונה און ליין – 4 יתרונות עיקריים

אז היכן ניתן לרכוש את הידע בצורה אחידה, בהירה ומאורגנת? הדרך הטובה ביותר כיום היא להשתתף בקורס עזרה ראשונה און ליין. הקורס מספק את ההיכרות וההעמקה הנדרשת למתן עזרה ראשונה ופעולות החייאה ומעניק תעודה ככל קורס פרונטלי אחר.

לקורס האון ליין יש כמובן שורה של יתרונות בולטים:

  1. התייתרות הצורך להגיע למרחב כיתתי תוך כדי הקצאת זמנים נוספים לנסיעות וחיפושי חנייה
  2. הימנעות מסכנות ההדבקה במהלך תקופת הקורונה
  3. מתן האפשרות להתעכב על חומר מורכב או לחזור שוב על נושא מבלי לעכב את יתר הכיתה
  4. יכולת להפעיל את הקורס למספר גדול של משתתפים בו זמנית וללא צורך במקום ומרחב אחידים

כמו כן, הקורס מצריך תפעול פשוט מהנייד או המחשב, זמינות מלאה למעבירי הקורס לתכתובת ולשאלות וקבלת הידע באופן ברור ומהוקצע ללא אמצעים מסיחי דעת (רחשים בכיתה, חום או קור, כסאות בלתי נוחים וכיוצ"ב).

קורס און ליין עם תרגול פרונטלי

כמובן שכדי להשלים את הקורס, אי אפשר להתעלם גם מהצורך בסימולציות פרונטליות, שמדמות את תרחישי האמת שעליהם הועבר הקורס. פעולות התרגול נועדו גם כדי לספק מיומנות ראשונית ובסיסית בהתאם לחומר הנלמד וגם כדי להמשיך וללמוד מהן הלאה, לזהות פעולות שלא בוצעו או שצריך להראות פיזית כיצד לבצע ולבקר את התרגיל עצמו.

ולכן קורסי האונליין מגובים בתרגול מעשי המבוצע בכיתה, בהתאם לשלבי הלמידה והסילבוס שהמשתתפים קיבלו. המפגשים הפרונטליים נועדו כדי לתרגל את הפרקטיקה, ליישר קו מבחינת ההבנה של תכני הקורס ולענות על שאלות מקצועיות שהתעוררו תוך כדי למידה מרחוק. גם הבחינה המעשית והעיונית שבסיום הקורס מבוצעת כמפגש פרונטלי.

הזמנת קורס עזרה ראשונה און ליין

המרכז לרפואת חירום שמח להציע מגוון קורסים והדרכות בהתאם לצורך הארגוני המתאים, לרבות הכשרת עזרה ראשונה און ליין, שבסיומה תינתן תעודת מגיש עזרה ראשונה למשתתפים שסיימו את הבחינה בהצלחה. להרשמה לקורס ולמידע נוסף צרו עמנו קשר כבר עכשיו.