לוגו המרכז לרפואת חרום

דפיברילטור

דפיברילטור המתקדם ביותר לביצוע הטיפול הנו מכשיר החייאה הנקרא PowerHeart AED G3. מכשיר הדפיברילטור מסייע בידי מפעילו לבצע את ההחייאה והטיפול בהלם חשמלי, באמצעות העברת הנחיות בדיבוב קולי ובעברית, אנליזה אוטומטית של מצב החולה ומתן שוק אוטומטי ללא חובת נוכחות רופא. מכשיר הדפיברילטור משולב כיום במוקדים שונים בקהילה, במקומות עבודה, בקבוצות ספורט ועוד.

 

ה-AED מופעל באופן פשוט וידידותי למשתמש,  אינו דורש תחזוקה שותפת ומתאים לשימוש על ידי כל אדם שהוכשר להפעיל את מכשיר הדפיברילטור.
מכשיר ה-AED נבדק ואושר ע"י ה-FDA, מכון התקנים הישראלי ומשרד הבריאות בישראל.

דפיברילטור – מיקום וחשיבות

ראשית, עלינו להבין מהו בדיוק המכשיר ומהי חשיבותו בעולם של ימינו

דפיברילטור, שידוע גם בשם אותו נתנה לו האקדמיה ללשון העברית – מפעם – הוא אחד המכשירים החשובים ביותר בעולם שבו אנחנו חיים כיום, בוודאי בכל מה שנוגע לטיפולים רפואיים ולהצלת חיים.

למעשה, מדובר באותו המכשיר המוכר שמזרים שוק חשמלי לכיוון הלב של מטופל שנמצא במצב של פרפור חדרים (מצב שהמטפל לא יכול להבחין או לדעת ללא הדפיברילטור), במטרה להסדיר את קצב הלב ולמעשה להציל את חייו.

מכשיר זה הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר של כל סכמת החייאה מודרנית, ומלמדים את השימוש בו בכל קורס עזרה ראשונה כיום – מתוך הבנה כי בנוכחות של דפיברילטור, זהו אחד הכלים המשמעותיים והחשובים ביותר בהצלת חיי אדם.

ניתן להבין, אם כן, מדוע הוא תופס חשיבות עליונה בעולמנו, ומדוע חשוב מאוד לדעת היכן הוא ממוקם.

היכן נמצא דפיברילטורים? כיצד נוכל לוודא זאת? כמה דברים שחשוב להבין

אחד השלבים המוקדמים ביותר של סכמת החייאה מודרנית היא איתור והבאה של דפיברילטור במטרה לחברו למטופל.

משום כך, חשוב מאוד לדעת היכן נמצא את המכשירים האלה. ובכן, כיום ניתן וצריך למצוא דפיברילטורים בכל מרחב ציבורי בסדר גודל של עשרות אנשים ומעלה – בין אם מדובר במרכזים מסחריים, עסקיים, מרחבי מגורים ודיור מוגן או בכל מרחב רלוונטי אחר.

יתרה מכך – כיום גם קיימים מיזמים חברתיים הממפים את מיקום הדפיברילטורים בכל עיר, מה שמעניק לנו ולמוקדי העזרה הראשונה יתרון בסיטואציה מצילת חיים. בכל מקרה, בכל סיטואציה של מתן טיפול החייאה, שהיא סיטואציה שלא ניתן לצפות מראש, צריך לדעת שיש לנו דפיברילטור בקרבת מקום שעושה את דרכו אלינו – ומשום כך חשוב גם להשקיע בפריט זה בכל מרחב רלוונטי.

המרכז לרפואת חירום – מספקים לכם את המוצר המתאים והחשוב עבורכם

לאחר שהבנתם את החשיבות הגדולה של דפיברילטור עבור תהליכים מצילי חיים, והיכן אנחנו אמורים למצוא אותו – אתם מבינים את הצורך גם לרכוש אותו עבור המרחב שבאחריותכם. פנו עוד היום למרכז לרפואת חירום – אנחנו משווקים את הדפיברילטורים הרלוונטיים, הנלמדים והנחוצים בשוק כיום, בהתאם להצעת מחיר מול כל לקוח.

ביום שני, ה 21.7.08 התקבל בקריאה שלישית בכנסת החוק להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. החוק מתייחס למספר רב של מקומות ציבוריים העונים לקריטריונים שנקבעו בחוק.

בישראל מתים מידי שנה כ 8,000 איש מדם לב. רוב האירועים של דום לב מתרחשים מחוץ לבתי החולים, בבית, במקום העבודה, במקומות בילוי וכיוצא בזה. למרות שרוב האוכלוסייה מחשיבה עצמה כבריאה, לא פוסחים אירועים אלו על רבים, לרבות אלו הנמנים על האוכלוסייה הנחשבת צעירה.

ההגיון בהצבת מכשירי ההחייאה במקומות ציבוריים הנו קיצור משך ההמתנה מרגע דם הלב ועד למתן הטיפול היעיל העיקרי שהנו השוק החשמלי ופעולות ההחייאה. ההחייאה הבסיסית המוגשת מיידית בסמוך לאירוע דם הלב ומשולבת במכשיר ההחייאה משפרת את סיכויי ההשרדות של הנפגע בצורה ניכרת.

מכשיר ההחייאה Powerheart G3 הנו בעל תפוצה עצומה בארה"ב ובאירופה, והתפוצה הגדולה ביותר בישראל תודות ליתרון הטכנולוגי ואיכות המכשיר. מכשיר זה נמצא בשימוש בתי החולים בארץ, סניפי כל 4 קופות החולים, צה"ל, מפעלים ותעשיות, משרדי ממשלה, מרכזי ספורט ובריאות ובתי מלון ועוד רבים.

מכשירים אלו מיועדים לתפעול כל אדם בוגר אשר עבר הכשרה לכך ע"י חברתנו , והננו מדגישים כי לא נדרשת הכשרה רפואית מוקדמת להפעלתו למעט ההכשרה הניתנת על ידנו.

אנו יודעים כי בחירה במכשיר החייאה מתאים מחייבת שיקול דעת והבנה מקצועית. חברתנו נחשבת למובילה בתחום רמת השירות, ונתמכת ע"י מעבדת שירות וצוות טכני האמונים על שירות לקוחותיה. אנו מצרפים מסמך אשר מציג את הנקודות העקריות בגינם נחשב ה Powerheart G3 למכשיר הנפוץ והמוביל טכנולוגית.

מדו Powerheart G3 הנו מכשיר ההחייאה הנפוץ ביותר בישראל ובעל תפוצה עולמית עצומה.

Powerheart G3 הנו מכשיר פשוט, ידידותי, נח ובטוח להפעלה באופן שברגע בו אתם זקוקים לו ביותר הוא יהיה זמין לעבודה ויאפשר לכם מקסימום סיכויי הצלחה בהחייאה.

ידידותי לשימוש ה Powerheart G3 הנו יחודי בכך שהוא משלב מכלול תכונות ההופכות אותו לנח ופשוט לתפעול ביותר – לחצן אחד, מדובב עברית, ועמיד בנפילות.

מובילים בזמינות – טכנולוגיית Rescue Ready מבטיחה כי הוא מוכן וזמין להפעלה תמיד

 • בדיקות עצמיות לכל רכיביו: אלקטרוניקה, סוללה ואלקטרודות לרבות מוליכות האלקטרודות
 • הבדיקות מבוצעות באופן אוטומטי יומי ע"י המכשיר ללא התערבות משתמש
 • נורית אינדיקציה מציגה בירוק כי המכשיר נבדק, תקין ומוכן להפעלה
 • סוללה חזקה במיוחד לשימוש רב פעמי בקיבול של 300 שוקים כשהיא חדשה, מבטיחה 4 שנות אחריות יצרן מלאות, זמינות של אנרגיה, בזמן החייאה. חיי סוללה כ 5 שנים.

מובילים בחזית באבחון הפרעות הקצב עם טכנולוגיית RHYTHMx

 • מכשיר Powerheart G3 כולל אלגוריתם אבחון יחודי ומוגן בפטנט RHYTHMx אשר נותן לך יתרון ברור בהחייאה. 100% רגישות ו 99.4% סגוליות.
 • המכשיר מזהה בצורה הבטוחה והנכונה ביותר את הצורך או אי הצורך במתן הטיפול בשוק, כולל מנגנוני הגנה מפני טעויות

מובילים בחזית את הטיפול בשוק עם טכנולוגיית אנרגייה יחודית Star BiPhasic

 • מכשיר Powerheart G3 כולל טכנולוגיית אנרגיה יחודית Star BiPhasic ועולה ברמת האנרגיה שלו באופן אוטומטי תוך התאמת האנרגיה לכל חולה באופן אינדוידואלי.
 • הטכנולוגייה מכוונת להביא למקסימום הצלחה את השוק החשמלי ונמצאה עם תוצאות של 100% הצלחה בשוק ראשון במחקר בתוך בתי החולים ו 89% הצלחה מחוץ לבתי חולים עם ממוצע של 2.3 שוקים לחולה.
 • מכשיר Powerheart G3 שומר את פרוטוקול ההחייאה ומאפשר הדפסתו לאחר מעשה.

מובילים בשירות ואמינות מוכחת

 • מעבדת שירות עם צוות טכני ומקצועי מהשורה הראשונה, ואנשי הדרכה מוסמכים ממתינים לשרתכם בחברת ארדון. חברת ארדון מספקת שירות מקצועי לציוד רפואי מתוחכם ובכללו ציוד זה לגופים הרפואיים המובילים בישראל.
 • מכשיר PowerheartAed G3 מיועד להפעלה ע"י אנשים ללא רקע רפואי שעברו קורס החייאה בשילוב המכשיר באמצעותינו

Powerheart G3 הנו המכשיר הנפוץ בישראל הנמצא בשימוש ע"י צוותי רפואה רבים, מרכזים רפואיים, קופות החולים, מפעלים תעשיות וחברות, קבוצות הספורט, התאחדויות הספורט, משרדי ממשלה לרבות משרד ראש הממשלה, חברות תעופה, נמלי תעופה, צה"ל וגופי בטחון אחרים, רשתות בתי אבות, אוניברסיטאות ומוסדות חינוך אחרים, בנקים, בתי מלון ולקוחות רבים נוספים.

__

קצת על מכשיר הדפיברילטור ועל מנגנון העבודה של מכשיר חשוב זה

מהו דפיברילטור ומה התפקיד שלו? אחד הדימויים השכיחים ביותר בעולם הרפואי של ימינו הוא הדימוי של מתן שוק חשמלי להצלת חיי אדם – כולנו מכירים את סדרות בתי החולים בהן אנחנו עדים לסיטואציות דרמטיות, כאשר מכת חשמל מדויקת מצילה את החיים של מטופל כזה או אחר.

ובכן, בבסיס של כל הדרמה הזאת ניצב מכשיר אמיתי מאוד וחשוב מאוד, שלו קוראים דפיברילטור – או, בעברית, מפעם. למעשה, מדובר במכשיר ששולח שוק חשמלי מרוכז ללב, כשהוא מבוסס על שתי אלקטרודות המתחברות לגוף החולה בשני מיקומים בסמוך ללב.

השוק החשמלי הזה מפסיק לרגע את עבודת הלב, מה שמאפשר לו לחזור לפעום בצורה סדירה לאחר מכן – ואמור להציל חיים במצב של דום לב ופרפור חדרים,  בשילוב פעולות החייאה ועזרה ראשונה. הוא עושה זאת בהזרמה של מכת חשמל בעוצמה גבוהה מאוד – ונבין איך זה בדיוק עובד.

מכשיר דפיברילטור
מכשיר דפיברילטור

 

התפקיד אותו ממלא הדפיברילטור במתן טיפולי עזרה ראשונה והחייאה

הדפיברילטור הנפוץ ביותר ואולי גם החשוב ביותר בשוק כיום, המשווק בין השאר על ידי המרכז לרפואת חירום, הוא מכשיר חיצוני ואוטומטי AED PowerHeart G3 ,מכשיר זה הוא המכשיר עליו עוברים הכשרה בקורסי עזרה ראשונה כיום, והוא מבוסס על חיבור והדבקה של האלקטרודות לגוף החולה (מעל בית החזה מצד ימין, מתחת לבית שחי שמאל), אבחון אוטומטי של קצב הלב, והמלצה בדבר מתן שוק וכמובן שגם השוק עצמו.

התפקיד של הדפיברילטור הזה בכל מה שנוגע להחייאה במצב של פרפור לב הוא תפקיד קריטי, ולמעשה בקורסים שונים של עזרה ראשונה כיום מלמדים עליו כעל אחד השלבים החשובים והראשוניים בכל תהליך החייאה.

משום כך הדפיברילטור צריך להיות זמין ולהגיע למטופל תוך דקות אחדות, כי אז הנזק למטופל יהיה קטן יותר, ברור מדוע חשוב שיהיה מכשיר שכזה בקרבת מקום בכל עת.

 

 

בעולם של ימינו, כל ארגון בסדר גודל משמעותי חייב להשקיע בדפיברילטור

בין אם מדובר בסביבת משרדים גדולה, חברה, מפעל, מועדון ספורט ובין אם במרכז ציבורי כזה או אחר – כאשר אתם אחראיים על בטיחות השוהים במרחב כזה או אחר, אחת ההשקעות המחייבות היא רכישה של דפיברילטור, ולא תוכלו לדעת מתי תזדקקו לו. המרכז לרפואת חירום מציע את המכשירים הנחוצים והרלוונטיים בשוק כיום – פנו אלינו ותקבלו הצעת מחיר הוגנת ומתאימה.

מדוע אנו זקוקים למכשיר הדפיברילטור במקום העבודה?

בתאריך ה-21.7.08 התקבל בקריאה שלישית בכנסת החוק להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. החוק מתייחס למספר רב של מקומות ציבוריים העונים לקריטריונים שנקבעו בחוק.

דום לב, או "מוות פתאומי כתוצאה מהתקפת לב" כפי שהיא מכונת לעיתים הנה גורם המוות העיקרי בעולם. בישראל נפטרים מדי שנה כ 10,000 אנשים מדום לב, פי 15 – 20 מתאונות דרכים.

דם לב יכול לפגוע בכל אחד, ללא אזהרה מוקדמת, אפילו באנשים שעל פניו נראים כבריאים. לפי הסטטיסטיקה הרפואית לפחות 50% מקורבנות דום הלב קיבלו זאת ללא התרעה מוקדמת. מקרים אלו קורים בעיקר בעבודה או בבית ופחות בבית החולים.

הפעולה היעילה ביותר להצלת חייו של אדם מדם לב הנה הלם חשמלי הניתן ללבו של החולה, ואשר תפקידו להחזיר את הלב לפעילות חשמלית. הסיכוי של אדם שלקה בדם לב לשרוד פוחת בכ 10% בכל דקה שעוברת. על מנת להיות אפקטיביים יש להגיש ללוקה בדם לב את הטיפול בהלם חשמלי מיד בדקות הראשונות בהם לקה בלבו.

המכשיר המתקדם ביותר לביצוע הטיפול הנו מכשיר החייאה הנקרא PowerHeart AED G3 ואשר מסייע בידי מפעילו לבצע את ההחייאה והטיפול בהלם חשמלי, באמצעות העברת הנחיות בדיבוב קולי ובעברית, אנליזה אוטומטית של מצב החולה ומתן שוק אוטומטי ללא חובת נוכחות רופא. מכשיר זה משולב כיום במוקדים שונים בקהילה, במקומות עבודה, בקבוצות ספורט ועוד.ה-AED  מופעל באופן פשוט וידידותי למשתמש,  אינו דורש תחזוקה שותפת ומתאים לשימוש על ידי כל אדם שהוכשר להפעיל את המכשיר.

מכשיר ה-AED נבדק ואושר ע"י ה-FDA, מכון התקנים הישראלי ומשרד הבריאות בישראל.

כתבה ב-YNET: בעקבות המוות בחדר הכושר: מה עושים כשמישהו מתמוטט לידכם ואיך דפיברולטור יכול להציל את המצב

__

דפיברילטור זו מילה שכולנו מכירים וגם יודעים את משמעותה. בגדול, אנחנו יודעים שדפיברילטור קשור ללב, להלם חשמלי ולפעולת החייאה. אבל כשמדובר בחיי אדם חשוב לדעת מה עושים. מתי בדיוק משתמשים בדפיברילטור? ואיך עושים זאת? האם קיימת הדרכה עבור השימוש בדפיברילטור? המרכז לרפואת חרום מציג: כל מה שכדאי לדעת על דפיברילטור, כולל הסבר מפורט והוראות הפעלה.

מהו דפיברילטור?

תפקיד הדפיברילטור

דפיברילטור הוא מכשיר המחזיר את קצב הלב לפעילות סדירה.

מהבנה בסיסית זו ניתן להסיק, כי הדפיברילטור יהיה בשימוש במצבים הבאים:

 • פרפור חדרים – המצב העיקרי של שיבוש בקצב הלב, הנגרם מפגיעה חיצונית או ממחלה לבבית
 • החייאה – כל מצב הדורש החייאה מצריך שימוש בדפיברילטור, תמיד יש לבדוק האם נדרשת גם מכת חשמל

מובן אם כן, שבכל קורס החייאה או עזרה ראשונה ניתנת גם הדרכה לשימוש בדפיברילטור.

מבנה

מכשיר הדפיברילטור כולל כעין קופסא הניתנת לפתיחה שבתוכה 2 אלקטרודות, המוכנות לשימוש ברגע פתיחת הדפיברילטור.

הדרכה לדפיברילטור – כי ידע מציל חיים

המרכז לרפואת חרום שם לו למטרה: כל אדם צריך לדעת להשתמש בדפיברילטור. אם כולנו משתמשים בציוד רפואי מסוגים שונים ויודעים בדיוק איך להפעיל מכשיר אינהלציה, אין סיבה שלא נדע איך להשתמש במכשיר מציל החיים הזה.

חשוב לדעת: כ-60% ממקרי המוות מדום לב בישראל מתרחשים מחוץ לכתלי בית החולים. זה אומר שאדם אחד בסביבה שיודע להשתמש בדפיברילטור יכול לשנות את התמונה, כי כמו שבמרכז לרפואת חרום יודעים: ניתן למנוע עד 70% ממקרי המוות בעולם עם טיפול ראשוני נכון! זה מה שמעניק מוטיבציה ליזום עוד קורס החייאה, עוד קורס עזרה ראשונה, ולא רק.  המרכז לרפואת חרום דואג גם לייצר ציוד רפואי ולהגיש מידע נחוץ לתפעול הציוד הזה, כי ידע – מציל חיים.

 

 

3 סוגי הדפיברילטורים

אז קודם כל, חשוב לדעת שיש 3 סוגים של דפיברילטורים:

 1. דפיברילטור ידני
 2. דפיברילטור חצי אוטומטי
 3. דפיברילטור אוטומטי

 

ולמה ההבחנה הזו חשובה כל כך?

כי למי שאינו פרמדיק, אין הרשאה להשתמש בדפיברילטור ידני!

הדפיברילטורים הניידים הנפוצים במקומות שונים, הם אוטומטיים – או חצי אוטומטיים, ורק בהם מותר להשתמש. אז גם אם עברתם קורסי עזרה ראשונה שונים, כל עוד אינכם פרמדיקים, דפיברילטור ידני הוא מחוץ לתחומן עבורכם. בדיוק כמו מכשירים וכלים רבים מהציוד הרפואי, שבכוחם להציל חיים אבל רק ע"י שימוש מושכל ומקצועי.

 

דפיברילטור אוטומטי – ציוד רפואי מציל חיים, לכל אחד

ע"פ חוק הדפיברילטור המעודכן מ-2018 מחויב כל מקום ציבורי המיועד להכיל 500 איש ומעלה, להציב לפחות דפיברילטור אחד. החוק המעודכן מחייב גם בתי ספר ומוסדות לימוד, שמאוכלסים ב-500 תלמידים ומעלה, אע"פ שתלמידי בית ספר אינם אוכלוסיית סיכון לפרפור חדרים. החוק מחייב את האחראי על המרחב הציבורי לתחזק את הדפיברילטור ולעקוב אחר תקינותו באופן שוטף.

הדפיברילטור המדובר בחוק הוא כמובן דפיברילטור אוטומטי. זהו מכשיר מציל חיים שכל אחד יכול להשתמש בו.

דפיברילטור – הוראות הפעלה

הנה הדרכה קצרה שמהווה מיני קורס החייאה. המרכז לרפואת חרום מפעיל קורסי החייאה וקורסי עזרה ראשונה מסוגים שונים, מתוך אמונה שכל אדם יכול, רוצה וצריך להציל חיים. הדבר הנורא ביותר הוא להיכנע למוות פשוט כי "לא ידעתי"… אז מעכשיו אתם יודעים: כך משתמשים בדפיברילטור.

1.  מתי משתמשים בדפיברילטור

דבר ראשון, יש לזהות: מתי משתמשים בדפיברילטור?

 • העבירו את הנפגע למקום בטוח
 • בדקו האם הוא מגיב לשמו ולמגע פיזי
 • אין תגובה – עזרה ראשונה! קודם כל
 • בצעו החייאה – עיסוי לב של כ-100 לחיצות חזקות ומהירות
 • חשפו את אזור החזה של הנפגע, אל תחששו לחתוך או להסיר פריטי לבוש
 • וודאו כי אזור החזה נקי
 • כעת – הזמן להשתמש בדפיברילטור

2.    איך משתמשים במכשיר

השלב השני הוא השימוש במכשיר – איך עושים את זה?

 • פתחו את מכסה הדפיברילטור
 • המכשיר יתחיל להשמיע הוראות מיד, אם ההוראות מלוות בצג המחשה – עקבו אחר הצג
 • הסירו את כיסוי הדבק מהמדבקות
 • מקמו את המדבקות על בית החזה של הנפגע: מדבקה ימנית מתחת לעצם הבריח בצד ימין, ומדבקה שמאלית באזור שריר החזה בצד שמאל
 • מיקום נכון של האלקטרודות הוא קריטי!
 • כעת מתחלקים הדפיברילטורים ל-2 סוגים: הסוג הנפוץ הוא דפיברילטור אוטומטי אך יש גם דפיברילטורים חצי אוטומטיים.
 • בדפיברילטור אוטומטי – המכשיר בודק את קצב הלב ושולח שוקים חשמליים בעצמות משתנות, במידת הצורך
 • בדפיברילטור חצי אוטומטי – המכשיר מסמן שיש ללחוץ על כפתור ההפעלה כדי לשלוח זרם חשמלי. כפתור ההפעלה הוא אדום ומהבהב
 • הקשיבו היטב להוראות ההמשך של הדפיברילטור, כדי לדעת אם יש צורך בעיסויים נוספים
 • הוציאו את כרטיס הזיכרון במידה והוא קיים, והגישו אותו לאנשי העזרה הראשונה. הם יעבירו אותו למרכז הרפואי אליו יגיע הנפגע. זאת כדי לאפשר לרופאים המטפלים לדעת פרטים מדויקים על האירוע הלבבי שעבר הנפגע, לאבחן את מצבו בדיוק טוב יותר ולטפל בו בהתאם

3.    השלב השלישי והאחרון: איסוף ותחזוקה

כך תשמרו את הדפיברילטור במצב תקין לדפיברילציה הבאה:

 • החליפו את האלקטרודות! לא ניתן לבצע שימוש חוזר
 • וודאו כי נורית החיווי הירוקה כבויה
 • הטעינו את הסוללה של המכשיר!
 • בדקו כי נורית חיווי השירות כבויה אף היא
 • סגרו היטב את מכסה הדפיברילטור

כמה דגשים שחובה לדעת

בכל הנוגע לפעולות מצילות חיים יש תמיד כמה כללים חיוניים, דברים שיש לוודא וסימני קריאה מחייבים. כל מי שלמד קורס עזרה ראשונה ואף קורס החייאה מכיר זאת.

המרכז לרפואת חרום מזכיר ומדגיש:

 • אין לבצע החייאה בפצוע מדמם!
 • אין להשתמש בדפיברילטור לילד מתחת לגיל 8! יש דפיברילטורים ייעודיים, לא אלו הרגילים
 • בזמן העברת פולסים חשמליים ובזמן בדיקת קצב הלב ע"י דפיברילטור – אין לגעת במטופל! הדפיברילטור מראה הודעה כשהוא עושה זאת
 • מיקום נכון של האלקטרודות הוא קריטי וכל שינוי קל עלול להביא נזק חמור ואסון. יש לעקוב תמיד אחר הוראות ההפעלה של הדפיברילטור עצמו

ההמלצה הטובה ביותר: המרכז לרפואת חרום ממליץ לכל אחד ללכת לקורס תפעול דפיברילטור, קל, קצר ומקיף. למדו להציל חיים בשניות, כי כל המציל נפש אחת – עולם מלא עומד לזכותו. לפרטים, צרו קשר עכשיו.

__

דפיברילטור לקנייה במחיר נגיש ועם שירות הדרכה מקצועי – רק במרכז לרפואת חרום. אצלנו תולו לרוש את הדכם המתקדם ביותר בעולם, ה- Powerheart AED G3. הדגם החדשני והמתוחכם מלשב יעילות, בטיחות וקלות שימוש להגברת סיכויי ההצלחה של החייאה. כל מה שצריך בדפיברילטור, בקנייה אחת איכותית ומשתלמת. לחיים שהמכשיר הזה יכול להציל – אין מחיר!

קניית דפיברילטור – מי צריך ולמה זה כדאי?

אז קודם כל, מי בעצם מעוניין לרכוש דפיברילטור? לרוב, נמנים הרוכשים על 3 סוגים אלו: בעלי מוסדות ציבוריים, בעלי עסקים ואנשים פרטיים.

 • מי שברשותו עסק / מרחב ציבורי כלשהו שנועד להכיל 500 אנשים ומעלה, מחויב בהצבת דפיברילטור אחד לפחות לפי חוק הדפיברילטורים (21.07.2008).
 • מי שרוצה להציל חיי אדם, מתוך מודעות לכך שבישראל מתים מדי שנה 8,000 אנשים כתוצאה מדום לב, וכי ניתן להציל אותם בכ-70-80% מהמקרים ע"י עזרה ראשונה והחייאה.

 

במרכז לרפואת חרום מספקים דפיברילטורים לכל סוגי הלקוחות. זה נכון כשמדובר בלקוחות ענק כמו צה"ל, מד"א, מרכזים רפואיים, התעשייה האווירית, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות; ונכון באותה המידה כשמדובר בכל לקוח פרטי שרוצה להציל חיי אדם.

איזה דפיברילטור מומלץ לרכוש?

כידוע, עולם הציוד הרפואי הולך ומתקדם בצעדי ענק. אנו במרכז לרפואת חרום מצביעים על השינוי הגדול ביותר בתחום הציוד הרפואי ללא היסוס: פיתוחו של הדפיברילטור האוטומטי, ה- AED.

מכשיר ההחייאה המתקדם ביותר הוא הדגם Powerheart G5, זה ללא ספק הדגם המומלץ ביותר לקנייה. מתוך ניסיון רב בהגשת עזרה ראשונה ואינטראקציה עם בוגרי הקורסים של עזרה ראשונה שלנו, אנו מודעים לקושי המרכזי במצבי חרום: החייאה היא פעולה מורכבת, יש צורך לתפקד בו זמנית במספר מישורים, לעקוב אחר הנפגע ולהגיש טיפול מהיר וטוב. לכן, מה שבאמת חשוב בדפיברילטור זה – הפעלה קלה ועצמאות מקסימלית של המכשיר. ככל שהוא דורש מכם פחות, כך הוא יעיל יותר.

מי כבר משתמש בדפיברילטור ה- Powerheart AED G5?

 • הדגם הנפוץ ביותר בארה"ב ובאירופה
 • המכשיר נמצא בשימוש בבתי חולים ובסניפים של כל קופות החולים בישראל
 • בדגם משתמשים צה"ל, משרדי ממשלה, מרכזי ספורט ובריאות
 • הדפיברילטור הזה מוצב ברוב בתי המלון, המפעלים והמוסדות הציבוריים בארץ

מהם היתרונות של מכשיר ה- Powerheart AED G5?

יתרונות תפעול הדפיברילטור

 • הוראות בדיבוב קולי בעברית
 • העברת פולסים חשמליים ללב הנפגע בעוצמה ובמינון מותאמים, באמצעות פטנט ה-RhythmX שמעניק יתרון בהחייאה
 • 100% רגישות, 99.4% סגוליות – להחייאה בטוחה
 • כל אחד יכול להפעיל, ולהציל חיים
 • המכשיר שומר את פרוטוקול ההחייאה, ובכך מספק פרטים רפואיים לגורמים הרפואיים המטפלים. אירוע ההחייאה משמעותי לקביעת הדיאגנוזה הרפואית וסוג הטיפול הספציפי

יתרונות איכות, עמידות וזמינות

 • עמידות בנפילות
 • נורית חיווי בצבע ירוק מהווה אינדיקציה לכך שהמכשיר זמין להפעלה
 • חיי סוללה ארוכים: כ-5 שנים
 • עוצמת הסוללה מאפשרת 400 שוקים חשמליים(!)

דפיברילטור לקנייה – כמה עולה?

לצד התפתחותו של הדפיברילטור המודרני, עברו המחירים של דפיברילטור שינוי מרחיק לכת אף הם. בעוד שבעבר היה מדובר בהוצאה כבדה של עשרות אלפי ש"ח, כיום דפיברילטור ניתן לקנות במחירים נגישים ומשתלמים שאינם עוברים את טווח ה- 10,000 ש"ח*.

המחיר משתנה בין דגם לדגם, כאשר גורמים טכנולוגיים הם הפקטורים העיקריים לשינויים במחיר. למשל, אורך חיי הסוללה, קיום הוראות קוליות, שפת הדיבוב, ועיצוב בולט שמאפשר איתור מהיר.

דפיברילטור – איפה קונים?

שימו לב

 • מחירי הדפיברילטורים בארץ נמוכים מאלו שבאירופה
 • מחירי הדפיברילטורים בארה"ב שווים לאלו שבארץ

כשאין פערי מחירים לטובת חו"ל, הכי שווה לקנות דפיברילטור בישראל:

 • הוראות קוליות בעברית – יתרון שיכול להיות קריטי. המרכז לרפואת חרום מבקש להזכיר: הוראות בעברית יכולות להיות ההבדל הדק שבין כן – ללא, בין הצלת חיים לחוסר אונים, חלילה. בשעות חרום, אין זמן לתרגום!
 • קניית ציוד רפואי ובכלל זה גם דפיברילטור בארץ, מיבואן רשמי, מבטיחה שירות מקצועי, תיקונים ואחריות על המכשיר. מכשיר ה-Powerheart AED G3 מגיע עם 4 שנות אחריות יצרן מלאות
 • אנו במרכז לרפואת חרום, מספקים בנוסף גם שירותי הדרכה והסבר בחינם בבית הלקוח. ההדרכה ניתנת ע"י מדריכים מנוסים וותיקים שמפעילים קורסי עזרה ראשונה, קורסי החייאה וקורס תפעול דפיברילטור עבור גופי ענק בכל רחבי הארץ
 • המרכז לרפואת חרום מספק את הדפיברילטור במשלוח חינמי, ותוך זמן אספקה קצר

למה המרכז לרפואת חרום?

אנו במרכז לרפואת חרום גאים להוות את הגוף המוביל בתחום רפואת החרום בארץ! אנו מובילים בכל התחומים החשובים של רפואת חרום: גם בקורסי החייאה ועזרה ראשונה וגם בציוד רפואי, כאשר דפיברילטורים מהווים את חוד החנית של ציוד החייאה.

המודעות העמוקה שלנו נובעת מהיכרות יסודית עם השטח, מתוך ניסיון מבצעי וארגוני רחב בצה"ל ובמד"א. אינטראקציה ארוכת שנים עם בוגרי הקורסים השונים לעזרה ראשונה שאנו מציעים, מספקת אף היא אינדיקציה משמעותית מהשטח. הניסיון עושה את שלו והמרכז לרפואת חרום יודע בדיוק מה צריך בשעות חרום ועזרה ראשונה. זה מה שכיוון אותנו לא להתפשר ולהציע את הדפיברילטור Powerheart AED G5: חצי-אוטומטי, חכם, מדויק, עוצמתי, קל להפעלה ומהיר לאיתור. זה הדפיברילטור שאתם מחפשים לקנייה.

לחיי אדם אין מחיר, וערכם לא יסולא בפז. כשמחפשים דפיברילטורים לקנייה מחפשים את הדגם הטוב ביותר, עם ההדרכה המקצועית ביותר. או בקיצור, קונים דפיברילטורים במרכז לרפואת חרום.

__

כל מה שרציתם לדעת על דפיברילטורים

ראשית, עלינו להכיר את מכשיר הדפיברילטור ואת תפקידו בצורה עמוקה יותר מכשיר הדפיברילטור הוא אחד המכשירים המשמעותיים והחשובים ביותר בעולם הרפואי המודרני, ולא בכדי הדימוי של מתן מכת חשמל למטופל חסר הכרה הוא דימוי שכיח כל כך בראש של כולנו.

במקרים רבים, רק השימוש בדפיברילטור מצליח להציל חיים של מי שחווה פרפור חדרים ודום לב, ולכן מדובר במכשיר שחשוב מאוד שיהיה זמין בכל מרחב ציבורי או מרחב שבו ישנם אנשים רבים, וניגע בכך בהמשך. בכל מקרה, הדפיברילטור המודרני הוא מכשיר נייד שמתחבר למטופל ומאבחן את קצב הלב שלו במטרה לדעת האם נחוץ שוק חשמלי – ואז נותן שוק במידת הצורך כחלק מתהליך ההחייאה במתן עזרה ראשונה.

כל מה שרציתם לדעת על דפיברילטורים – ממחיר ועד אופן שימוש

כשאנחנו מדברים על דפיברילטור, מחיר הוא במקרים רבים לא שיקול שאנחנו חושבים עליו, אבל חשוב לחשוב עליו. ברכישת דפיברילטור מחיר יכול להיות גבוה למדי, וחשוב גם להבין כי בכל הנוגע לדפיברילטור מחיר מחירון של ערכה ניידת ואוטומטית (הערכה הסטנדרטית לשימוש בהחייאה כיום) נע בין 2,000 ל-2,500 דולר – אך דרך הצעות מחיר פרטיות מול גורמים כמו המרכז לרפואת חירום, המחיר בהחלט יכול להיות נמוך יותר.

בכל מקרה, המחיר הוא במידה רבה שולי לאור החשיבות העצומה של המכשיר, וכעת נבין כיצד משתמשים בו. כפי שמלמדים בקורסי עזרה ראשונה, את הדפיברילטור מחברים בשתי נקודות בגוף באמצעות האלקטרודות המחוברות למדבקות – מעל בית החזה בצד ימין, ומתחת לבית השחי בצד שמאל. המכשיר מאבחן את קצב הלב ואומר לנו, מילולית, האם הוא ממליץ על מתן שוק – ובשלב זה אנחנו מתרחקים מהמטופל ונותנים שוק, ומיד לאחר מכן חוזרים לעיסויים והנשמות.

דפיברילטור הוא מכשיר שחשוב מאוד שיהיה בכל מרחב – וחשוב להשקיע בו משום כך

ישנם לא מעט דברים שחשוב לדעת על דפיברילטור. החל מהשגה על דפיברילטור מחיר הוגן דרך השירות של המרכז לרפואת חירום, ועד הדרך הנכונה להשתמש בו בעת הצורך והמקום הנכון למקם אותו בעסק שלכם. בכל מקרה, מדובר במכשיר שחשוב מאוד להכיר ולהבין גם כיצד ומתי משתמשים בו דפיברילטור יכול להציל חיים.

_

מדוע אנו זקוקים למכשיר הדפיברילטור במקום העבודה?

מדוע אנו זקוקים למכשיר הדפיברילטור במקום העבודה? בתאריך ה-21.7.08 התקבל בקריאה שלישית בכנסת החוק להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. החוק מתייחס למספר רב של מקומות ציבוריים העונים לקריטריונים שנקבעו בחוק.

דום לב, או "מוות פתאומי כתוצאה מהתקפת לב" כפי שהיא מכונת לעיתים הנה גורם המוות העיקרי בעולם. בישראל נפטרים מדי שנה כ 10,000 אנשים מדום לב, פי 15 – 20 מתאונות דרכים. דם לב יכול לפגוע בכל אחד, ללא אזהרה מוקדמת, אפילו באנשים שעל פניו נראים כבריאים. לפי הסטטיסטיקה הרפואית לפחות 50% מקורבנות דום הלב קיבלו זאת ללא התרעה מוקדמת. מקרים אלו קורים בעיקר בעבודה או בבית ופחות בבית החולים.

הפעולה היעילה ביותר להצלת חייו של אדם מדם לב הנה הלם חשמלי הניתן ללבו של החולה, ואשר תפקידו להחזיר את הלב לפעילות חשמלית. הסיכוי של אדם שלקה בדם לב לשרוד פוחת בכ 10% בכל דקה שעוברת. על מנת להיות אפקטיביים יש להגיש ללוקה בדם לב את הטיפול בהלם חשמלי מיד בדקות הראשונות בהם לקה בלבו.

_

דפיברילטור – לא בדיוק מה שחשבתם

כשאנחנו חושבים על מכשיר הדפיברילטור, סביר להניח שמה שעולנו לראשנו הוא סדרות בתי חולים דפיברילטור – לא בדיוק מה שחשבתם מטופל מוסע במהירות על גבי מיטת בית חולים לתוך חדר הטיפול הנמרץ, כאשר סביבו עובדים ורצים בקדחתנות רופאים, אחיות וצוות רפואי אחר.

אחד הרופאים שולח לחלל האוויר צעקה כי הוא זקוק לשוק חשמלי, ומיד שמים בידיו שתי אלקטרודות אותן הוא מכין למתן השוק. הוא צועק באנגלית "Clear" ואז מחבר את האלקטרודות לבית החזה של המטופל, מה שמעביר בגופו שוק חשמלי חזק ובמקרים רבים משיב את לבו לפעילות.

זוהי סיטואציה שככל הנראה מוכרת לכל מי שראה אי פעם סדרה רפואית אמריקאית – וזהו אכן מצב שכיח מאוד במתן טיפול מציל חיים בעולם הרפואה המודרני.

עם זאת, מדובר גם בסיטואציה שכיחה וחשובה בהרבה מאשר טיפול רפואי בבתי חולים בלבד – מכשיר השוק החשמלי, הנקרא בעצם דפיברילטור, הוא אחד המכשירים החשובים ביותר במתן עזרה ראשונה ככלל, וחשוב להכיר אותו היטב.

 

דפיברילטור הוא יותר ממה שחשבתם – מדובר במכשיר נפוץ וחשוב להצלת חיים כבר ברמת העזרה הראשונה

כאשר אדם מתמוטט סתם כך, באמצע הרחוב או במקום העבודה, יש סבירות לא קטנה כי מדובר במצב של דום לב. במצבים כאלה, שבמקרים רבים נובעים ממצב של פרפור חדרים בלב (פעימה בקצב גבוה ולא יעיל שלא מזרים דם כראוי), שוק חשמלי הוא דרך הטיפול היחיד היעיל ביותר באופן מוכח. לכן, דפיברילטור הוא מכשיר חשוב מאוד – והוא נמצא לא רק בבתי חולים, לא רק באמבולנסים, אלא גם בכל מסגרת ציבורית או פרטית בה יש ריכוז גבוה של אנשים, ובה יש סבירות מסוימת למצב של עזרה ראשונה. מלמדים את השימוש בדפיברילטור בקורסי עזרה ראשונה, במטרה שכל מגיש עזרה ראשונה ידע להשתמש בו ולתת מענה ראשוני ובסיסי שיכול להיות מציל חיים.

 

המרכז לרפואת חירום מספקים לכם דפיברילטורים בסטנדרטים גבוהים ובמחיר הוגן

הדפיברילטור הנפוץ והרלוונטי לשימוש מגישי עזרה ראשונה ברמת השטח כיום הוא הדפיברילטור החיצוני האוטומטי AED PowerHeart G3, מכשיר זה נמצא באמבולנסים של מגן דוד אדום, איחוד הצלה, צה"ל ומשווק לכם על ידי המרכז לרפואת חירום – ובמחיר הוגן בהתאם להצעת מחיר, תוכלו להבטיח דרכנו כי הסביבה במקום העבודה או המגורים שלכם הופכת לבטוחה יותר עבור כל מי שנמצא בה.

__

מחירי דפיברילטור

דפיברילטור – כמה זה עולה? במחירי הדפיברילטורים, כמו בפריטי ציוד רפואי רבים, חלו בעשור האחרון שינויים עצומים. המרכז לרפואת חרום מציג: אלו הם המחירים העדכניים של דפיברילטורים, וגם – כל הגורמים שמשפיעים על המחיר של דפיברילטורים. מה שבטוח – לחיים שהמכשיר הזה יציל אין מחיר!

 

דפיברילטור – המחיר העדכני נגיש והגיוני

דפיברילטור, ובעברית: מפעם, הוא מכשיר חיוני וחדשני שכל אחד יכול להפעיל ולהציל חיים. ניתן להשיג היום דפיברילטורים במחירים שלא עולים על 10,000 ש"ח, ולעיתים רבות מסתכמים באלפי שקלים בודדים. ה-AED, הדפיברילטורים האוטומטיים, הם הבשורה הגדולה ביותר של עולם הציוד הרפואי בעשור האחרון! כדי שתבינו למה בדיוק, כדאי להבין – מהו דפיברילטור? איפה הוא נמצא? ומה הוא כולל?

נעים להכיר: דפיברילטור

תפקיד

דפיברילטור הוא מכשיר המסייע להחזרת קצב הלב לפעילות סדירה. דפיברילטור בודק את מצב פעילות הלב, מזהה שיבוש ומאפס את הפעילות הלא סדירה ע"י שוק – זרם חשמלי עוצמתי. השוק מפסיק לחלוטין את פעילות הלב לרגע קצר, שאחריו חוזר הלב לפעילות סדירה.

 

מתי?

השיבוש המוכר ביותר בקצב הלב הוא תוצאה של פרפור חדרים. אך הפרעה בקצב הלב יכולה להיגרם ממגוון פגיעות ומחלות לב. מה שבעצם קורה בלב, הוא שיבוש של הגירוי החשמלי התקין המסדיר את פעילות הלב. קצב הפעילות עולה ומוקדי החשמל מתרבים, ללא תיאום ביניהם. זהו מצב מסכן חיים האחראי על מקרי מוות רבים מדי שנה (כ-8,000 בשנה בישראל). ניתן להבין, אם כן, את נחיצותו של הדפיברילטור.

 

מחירי דפיברילטור – כמה עולה היום לעומת לפני 10 שנים

בעשור האחרון חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום רפואת החרום. כפי שרואים זאת במוחשיות במרכז לרפואת חרום, השינוי המהותי ביותר האופייני לעשור הוא מעבר ממכשירי ציוד רפואי ידניים, הדורשים הפעלה מיומנת ע"י אנשי מקצוע, למכשירים אוטומטיים חכמים שמקבלים את ההחלטות בעצמם. כל אחד יכול להפעיל, כל אחד יכול להשתמש.

השינוי הגדול ביותר, המהותי ביותר ומציל החיים ביותר – פיתוחו של הדפיברילטור האוטומטי, ה-AED (Automated External Defibrillator.

בדפיברילטור אוטומטי יכול כל אחד להשתמש. לא צריך להיות רופא, לא פרמדיק – ואפילו לא בוגר קורס עזרה ראשונה (אין בדברים כדי להפחית בחשיבותם של קורסי עזרה ראשונה, החייאה ואף קורס תפעול דפיברילטור. מיומנות וידע הם כלים מצילי חיים, ובשעות חרום הם מתגלים שוב ושוב כחיוניים).

מכשיר ה-AED הוא פרי פיתוח חדשני, שבודק בעצמו את קצב הלב של הנפגע ומקבל את ההחלטות במקומנו, בני האדם, בדיוק מקסימלי. הוא מעביר פולסים חשמליים לנפגע בעצמה ובמינון הנדרשים, בהתאם למיפוי המוקדים החשמליים בלב. הזרמים המדויקים מאפסים את פעילות הלב ומאפשרים לה לחזור לתקנה.

 

ואיך זה מתבטא במחיר?

הדפיברילטור האוטומטי – AED – גם במחיר מדובר בבשורה של ממש. בעוד שבעבר דפיברילטורים ידניים יותר היו יקרים מאוד ועלו עשרות אלפי שקלים, כיום הדפיברילטור מגיע במחיר של אלפי שקלים בודדים בלבד. מחיר נגיש לכל הדעות, שגם הוא חלק מהמהפך: כל אחד יכול לרכוש ולהציל חיים.

חוק הדפיברילטורים

ולא נשכח לציין כאן את חוק הדפיברילטורים המעודכן, שדורש מכל מרחב ציבורי המיועד להכיל 500 איש ומעלה להציב דפיברילטור. עד לשנת 2018 החוק לא כלל בתי ספר, שכן האוכלוסייה שבהם אינה בסיכון מוגבר לפרפור חדרים. עם זאת, לאור הניסיון עודכן החוק בשנת 2018 וכיום הוא מחייב גם בתי ספר (כמובן, בתי ספר שבהם לפחות 500 תלמידים).

 

צריכים עזרה מנציג?
מלאו את הפרטים או חייגו 077-805-4848

 

כמה עולה דפיברילטור – המחיר מורכב מ- 5 גורמים עיקריים

למחירים השונים של דפיברילטורים יש סיבות ספציפיות הנובעות מפרטים שוליים, אבל ככלל, ניתן לציין 5 גורמים עיקריים, שעל פיהם נקבעים המחירים של דפיברילטורים.

 1. אורך חיי הסוללה הראשית
 2. הוראות קוליות בעברית פשוטה
 3. צג המחשה להסבר מדויק על מיקום האלקטרודות
 4. נראות בולטת לאיתור המכשיר במהירות
 5. משך האחריות על המכשיר וטיב (אחריות מלאה/ חלקית)

ישראלים משלמים פחות

ואיזה כיף לדעת שעל דפיברילטור בישראל משלמים פחות מאשר באירופה! ארה"ב שומרת על אותו סדר גודל של מחיר, כך שמומלץ ומשתלם לרכוש דפיברילטור בישראל.

דפיברילטור קונים בישראל

 • היתרון הגדול של רכישת דפיברילטור מיבואן רשמי בישראל: הדפיברילטור דובר עברית. וכן, גם אם אתם בוגרי קורס עזרה ראשונה ויודעים איך להשתמש במכשיר, בשעת חרום כשאתם עומדים להציל חיים – הוראות בעברית שניתנות כאן ועכשיו יצילו אתכם. כשמצילים חיים, אין זמן לתרגם!
 • בנוסף, רכישת דפיברילטור אצל יבואן רשמי מזכה אתכם באחריות. כפי שציינו לעיל, מספר שנות האחריות וסוג האחריות משתנים בין דגם לדגם ומשפיעים על המחיר של כל אחד מהדגמים
 • שירות תיקונים הגון ומקצועי מאנשי מקצוע שמכירים את המוצרים היטב. המרכז לרפואת חרום הוא יבואן רשמי המספק 4 שנות אחריות יצרן מלאה על הדפיברילטור האוטומטי
 • רכישת דפיברילטור בישראל תהנה אתכם באספקה מיידית
 • במרכז לרפואת חרום המחיר של דפיברילטור אוטומטי כולל גם הדרכה מפורטת וגם משלוח בחינם עד לבית הלקוח
 • תמיד כדאי לוודא: אישור תקן של ה-FDA שמספק הוכחה לבטיחותו של המכשיר

 

פערי המחירים בדפיברילטורים – נמוכים יחסית

הסיבה לכך שאין פערי מחירים משמעותיים בדפיברילטורים, היא פשוטה. אין הרבה חברות שמייצרות דפיברילטורים, וודאי לא מסוג AED. זאת, כיוון שייצור המכשירים הללו מורכב במיוחד.

 • יש לעמוד בתווי תקן מחמירים של ה-FDA
 • הטכנולוגיה הייחודית מושקעת ותובענית
 • צורך בפיקוח מחמיר והליכי בקרה מוקפדים

 

ייצור כזה הוא אתגר של ממש וזה יוצר מצב של טווח מחירים לא גדול, יחסית, הודות למיעוט היצרנים. רב החברות שמייצרות דפיברילטורים הן אמריקאיות.

 

הסוגים השונים של הדפיברילטור

אם דמיינתם את הדפיברילטור כמכשיר אחד בעל פונקציה אחידה, יש לנו מה לחדש לכם, כיום נמצאים בשימוש דפיברילטורים לשימוש חיצוני ופנימי וכן דפיברילטורים ידניים, אוטומטיים ודפיברילטורים חצי אוטומטיים. בואו ונערוך סקירה קצרה על סוגי הדפיברילטורים.

 

דפיברילטור חיצוני אוטומטי – פרק זמן ארוך מדי לאבחנה

אתם בטח מכירים את קופסת המגן התלויה לרוב בסמוך לבנייני משרדים או למרכזים קהילתיים, הם מכילים בתוכם דפיברילטור אוטומטי הצבוע לרוב בגוונים בהירים לצורך זיהוי מהיר בשטח.

דפיברילטור אוטומטי הינו מכשיר דפיברילטור המסוגל לבצע בעצמו אבחנה של פעילותו הלבבית של החולה, וכן להחליט על כמות האנרגיה שתינתן בכל שוק חשמלי, ואת מספר מכות החשמל. דפיברילטור זה ניתן לשימוש גם ע"י אזרחים פשוטים שלא עברו הכשרה מקצועית לטיפול בדום לב. בדרך כלל המכשיר מצויד במערכת קולית המסבירה את אופן השימוש במכשיר.

כל שיש לעשות, זה להצמיד שתי אלקטרודות מסומנות לבית החזה של המטופל ולהתרחק, המכשיר מאבחן ונותן מספר שוקים חשמליים להסדרת קצב הלב.

החיסרון בדפיברילטור החיצוני האוטומטי הוא משך הזמן הארוך יחסית, הנדרש למכשיר כדי לבצע אבחנה, בנוסף, הדפיברילטור האוטומטי מוגבל ביכולתו לתת מכות חשמל בעוצמות גבוהות ביותר, הנדרשות במצבים של פרפור חדרים למשל.

 

דפיברילטור אוטומטי מושתל – לשימוש קבוע

לסובלים מפרפור חדרים – מצב בו החדרים מתכווצים בקצב גבוה מדי, יש פתרון רפואי של השתלת דפיברילטור קטן אל מתחת לעור באזור החזה. דפיברילטור אוטומטי זה נועד לזהות מצבים של הפרעה בקצב הלב, ולתת שוק חשמלי שיחזיר את הלב לפעילותו התקינה.

דפיברילטור זה יודע להבחין בין טכיקרדיה חדרית ופרפור חדרים לבין פרפור עליות וטכיקרדיה על חדרית. אם הדפיברילטור מכיל קוצב, יוכל המכשיר להעלות את קצב הלב לקצב גבוה יותר לפני מתן שוק חשמלי, אולם במקרה מסכן חיים של פרפור חדרים, המכשיר לא ימתין, אלא יעניק מיידית שוק חשמלי מציל חיים.

 

דפיברילטור ידני – מיועד רק לדרג רפואי גבוה

לאחר שקלינאי מבצע א.ק.ג לאבחון מצב קצב הלב של החולה, עליו להחליט על מידת ג'אול (עוצמת האנרגיה החשמלית) של מכות החשמל, להגדיר זאת בדפיברילטור חיצוני ידני, ולבצע לפי ניסיונו הרפואי את מספר השוקים הנדרש.

שימוש במכשיר זה דורש כמובן ידע רפואי מקיף, ניתן למצוא דפיברילטורים חיצוניים ידניים בארץ – רק בבתי חולים, בארה"ב ובבריטניה מותר השימוש במכשירים אלו גם באמבולנסים ע"י פרמדיקים שעברו הכשרה לשימוש בדפיברילטור ידני.

דפיברילטור ידני פנימי נמצא בשימוש רק בחדרי ניתוח, פעולתו זהה לפעולת הדפיברילטור הידני החיצוני, אולם בניתוחים בהם החזה פתוח יוצמדו האלקטרודות ישירות ללב המטופל.

 

דפיברילטור חצי אוטומטי – מחירים

דפיברילטור חצי אוטומטי הוא לא מוצר שקונים במכולת מבלי להקדיש לו מחשבה, יש להביא בחשבון הרבה פרמטרים כדי לרכוש מכשיר מקצועי, שיוכל להציל חיי אדם בכל תנאי השטח. אם אתם מחפשים דפיברילטור חצי אוטומטי, המשיכו לקרוא את המידע המקיף הבא, לאחריו תדעו בדיוק איך לבחור דפיברילטור חצי אוטומטי מקצועי במחיר משתלם.

 

כשהדפיברילטור החל להתנייד

הדפיברילטור הינו המצאה של המאה שנים האחרונות, עד אז, גורלו של הסובל מדום לב – נחרץ למיתה. עם שיפור ההמצאה הגאונית, גדלו בעשרות אחוזים אחוזי הסיכויים לחיות לאחר אירוע לבבי זה. לפני כ-60 שנה הפך פרופסור אירלנדי את המכשיר הכבד לנייד, ובכך החל את עונת השימוש בדפיברילטורים, ככלי רפואי בסיסי בכל אמבולנס.

 

גם וגם: דפיברילטור חצי אוטומטי

דפיברילטור חצי אוטומטי הוא מכשיר המשלב את יתרונותיהם של שני סוגי הדפיברילטורים: הידני והאוטומטי. מצד אחד, הוא דומה במראהו החיצוני למכשיר האוטומטי, ואף הוא יודע לאבחן מבלי עזרה אנושית – את מצב ליבו של החולה.

אולם בניגוד לדפיברילטור האוטומטי, ניתן לשנות אותו למצב ידני ולהגדיר לפי תצוגת הא.ק.ג המופיעה על צג המכשיר – את רמת עוצמת האנרגיה הנדרשת לכל שוק. דוגמא לדפיברילטור חצי אוטומטי הוא הדפיברילטור Powerheart AED G5.

 

מי משתמש בדפיברילטור חצי אוטומטי?

מכשיר זה מיועד לשימושם של צוותים רפואיים בדרג נמוך מאלו המטפלים בבתי חולים, כדוגמת טכנאי חירום ופרמדיקים. בגדול, כל האמבולנסים של מגן דוד אדום מצוידים בדפיברילטורים חצי אוטומטים.

היתרון הגדול של הדפיברילטור החצי אוטומטי הוא מהירות התגובה שלו, הדפיברילטור האוטומטי לעומתו איטי הרבה יותר ומבזבז כ-10-20 שניות רק למתן אבחון. ברגעים קריטיים אלו כל שבריר שניה משמעותי לחיים או למוות וכן עשוי להשפיע על איכות חיי המטופל בהמשך חייו. אי לכך, השימוש במכשיר זה הפך זמין כל כך וחיוני לכל צוות חירום רפואי.

 

דפיברילטור חצי אוטומטי – מחיר וגורמים משפיעים

מחירו של דפיברילטור חצי אוטומטי יכול לנוע בטווח מחירים רחב. כאשר יש לשים לב למספר פרמטרים חשובים בבחירתו: 

חשוב שהדפיברילטור יהיה כמה שיותר קל לשימוש, זה יכול לסייע גם לצוות מקצועי מיומן. בנוסף חשוב לבחור במכשיר קל גם כאשר הוא כולל בתוכו את הסוללה, כדי לאפשר הגעה מהירה אל החולה, גם אם פרמטר זה מייקר במעט את המחיר, חשוב מאוד שלא לדלג עליו.

חשוב שהדפיברילטור החצי אוטומטי יהיה מוגן מפני לחות, רטיבות ושברים. כדאי לבחור דפיברילטור בעיצוב ארגונומי מותאם. לא שווה לוותר על פרטים אלו במכשיר, גם אם מכשירים אחרים יהיו זולים יותר. בסופו של דבר המטרה הינה לסייע בהצלת חיי אדם, ולתפקיד זה כידוע – אין מחיר.

במרכז לרפואת חרום תוכלו להזמין דפיברילטור חצי אוטומטי במחיר משתלם, נוח לשימוש, איכותי אמין ומומלץ בכל לב.

 

דפיברילטור אוטומטי – מחיר ועלויות

דפיברילטור אוטומטי – מה המחיר של המכשיר הזה? בעשור האחרון חלו שינויים עצומים במחירים של פריטי ציוד רפואי שונים. גם הדפיברילטורים הפכו למוצרים נגישים. מה גורם להבדלים בין דגמים שונים? והאם יש פערי מחירים בין ישראל וחו"ל? איפה אפשר להשיג דפיברילטור אוטומטי במחיר הטוב ביותר? המשיכו לקרוא למידע המלא.

 

דפיברילטור אוטומטי – מהפך במחיר

בעשור האחרון, עם המודעות לחשיבותו של דפיברילטור אוטומטי וחוקים להצבת דפיברילטורים שנחקקו ברחבי העולם, ירדו מחירי הדפיברילטור האוטומטי משמעותית. ממוצר יקר שעולה עשרות אלפי שקלים, הפך הדפיברילטור האוטומטי למוצר נגיש שמחירו אינו עולה על אלפי ש"ח בודדים.

למרות שפיתוח הדפיברילטור והמעבר למכשיר אוטומטי קרו בקצב מהיר במיוחד – סך הכל כ-10 שנים בין הדפיברילטור הנייד הראשון (1968) לדפיברילטור האוטומטי הראשון (1978) – השינויים במחיר דווקא היו איטיים יותר, ורק בשנים האחרונות אירעה המהפכה במחיר.

 

מה גרם למחירים הגבוהים בעבר?

מכשיר הדפיברילטור האוטומטי דורש עמידה בתקנים מחמירים של ה-FDA, תוך שמירה על עוצמה גבוהה וקלות הפעלה. את האתגר הזה נטלו על עצמן חברות מעטות, רובן אמריקאיות, ואי-קיומה של תחרות אפשר להן להפקיע מחירים כאוות נפשן. כך שניתן לומר שהירידה החדה במחיר היא בשורה של ממש.

 

מה הגביר את המודעות לנחיצותו של הדפיברילטור האוטומטי?

אחד הדברים שגרמו למהפך במחירים, הוא חקיקה עולמית שמחייבת הצבת דפיברילטורים במרחבים ציבוריים. כאן בישראל עבר ב-21.07.08 החוק להצבת דפיברילטורים המחייב את הצבתם במקומות ציבוריים שמיועדים להכיל 500 איש ומעלה. אם כן, הוזלת המחירים קשורה למגמה העולמית השואפת להפוך את הדפיברילטור האוטומטי למוצר נפוץ ונגיש, גם במחיר.

 

דפיברילטור אוטומטי – המחיר מושפע מגורמים טכנולוגיים

כל דפיברילטור אוטומטי מסוג AED – כלומר, דפיברילטור אוטומטי חיצוני – עומד בתקנים ומבטיח שימוש בטיחותי. עם זאת, בין הדגמים השונים יש הבדלי איכות, עוצמה ושימוש הנובעים בעיקר מגורמים טכנולוגיים.

 

פקטורים להבדלי מחירים בדפיברילטור אוטומטי

 • אורך חיי הסוללה
 • קיום הוראות קוליות בשפה הילידית של המדינה, למשל: בישראל, הוראות קוליות בעברית
 • קיומו של צג המחשה המסייע בדיוק של הנחת האלקטרודות
 • נראות בולטת של המכשיר
 • קיומו של כרטיס זיכרון המשמר את פרוטוקול ההחייאה

 

כל הגורמים הללו משפיעים על איכות התפעול ועוצמת הדפיברילטור האוטומטי.

 

המומלץ ביותר: הדפיברילטור Powerheart AED G5

המרכז לרפואת חרום מצביע על הדגם המתקדם ביותר: דפיברילטור Powerheart AED G5 זהו דפיברילטור אוטומטי חדשני, עוצמתי, מדויק וקל ביותר להפעלה.

 

יתרונות של ה- Powerheart AED G5

 • אבחון מדויק של מצב החולה באמצעות אלגוריתם ה-RhyghmX הייחודי המוגן בפטנט, המאפשר 100% רגישות ו-99.4% סגוליות
 • דיוק בהעברת הפולסים החשמליים בזכות טכנולוגיית ה- Star Bi Phasic שמביאה את עוצמת השוק למקסימום הצלחה עם 100% הצלחה בהחייאה בבי"ח ו-89% הצלחה בהחייאה מחוץ לבי"ח
 • המכשיר שומר את פרוטוקול ההחייאה ומאפשר הדפסתו לאחר מעשה.
 • אורך חיי סוללה כ-5 שנים, עם קיבול של 400 שוקים

 

הנה כמה עובדות שחשוב שתדעו על דפיברילטור אוטומטי AED

 • דום לב הוא עדיין מגורמי המוות המרכזיים בעולם ואחראי למותם של כ-8,000 אנשים בישראל מדי שנה
 • עם החייאה נכונה, ניתן להציל חיים ב 70% – 80 מהמקרים של דום לב!
 • מדי שנה בישראל מקבלים כ-10,000 בני אדם דום לב מחוץ לבית חולים…
 • אין צורך בניסיון קודם – כל אחד יכול להציל חיים עם דפיברילטור אוטומטי

 

את המשפט הזה – לחיי אדם אין מחיר – חרט המרכז לרפואת חרום על דגלו. אמונים על הצלת חיי אדם ללא פשרות, אנו מציעים את הדפיברילטור האוטומטי הטוב ביותר בעולם ובמחיר אטרקטיבי. מתוך ניסיון רב שנים שהצטבר בקורסי החייאה, קורסי עזרה ראשונה וקורסי תפעול דפיברילטור שאנו מפעילים, ידועה לנו החשיבות של הוראות קוליות בעברית, עיצוב בולט של המכשיר ודיוק בעוצמת הפולסים.

דפיברילטור אוטומטי – המחיר של החיים שהוא יציל לא יסולא בפז! עם דפיברילטור אוטומטי כל אדם יכול להציל חיי אדם.

 

לסיכום

כיום קיימים דפיברילטורים מסוג AED הפועלים בעצמם באופן חכם וגם ניתנים לרכישה במחירים שווים לכל נפש. אלפי ש"ח בודדים והמכשיר החיוני והחדשני הזה לטובתכם, לכל מקרה שהלוואי ולא יקרה. דפיברילטור, המחיר אף פעם לא יבטא מספיק את יכולות המכשיר.