לוגו המרכז לרפואת חרום

דפיברילטור למשרד

דפיברילטור למשרד – גם אם הוא לא מחויב ע"פ חוק המדינה, אנחנו שמים לב ללב של כולנו. כדי להעלות ב-90% את סיכויינו לחיות לאחר דום לב, מציבים דפיברילטור חדשני במשרד. המרכז לרפואת חרום מציג: כך רוכשים דפיברילטור למשרד, בלב שקט.

דפיברילטור למשרד – חובה או זכות?

יש מקרים בהם הצבת דפיברילטור מחויבת ע"פ החוק, ובמקרים אחרים אין חיוב חוקי. גם כשאין חובה להציב דפיברילטור, נעדיף תמיד לדאוג לבטיחות.

חוק הצבת דפיברילטור במקומות ציבוריים

ע"פ החוק המעודכן להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים (התשע"ד, 2014), יש חיוב להציב דפיברילטור בכל משרד או עסק שמיועד להכיל 500 איש ומעלה. דאגה לבריאות לא נגמרת במילוי החוק!

ואם המשרד לא מסוגל להכיל 500 איש?

המרכז לרפואת חרום: "לא מעט מעסיקים ובעלי משרדים בוחרים להציב דפיברילטור במשרד, גם אם הוא קטן. כשמדובר בדאגה לבריאות, אפשר ורצוי להיות צדיקים יותר מהאפיפיור ולהחמיר יותר מהחוק".

נזכור: 500 אנשים מתים מדי חודש בישראל כתוצאה מדום לב. אז אם אנו רוצים לדאוג לבריאות שלנו ושל הנוכחים במשרד, נדאג לציוד עזרה ראשונה למשרד, ובכלל זה דפיברילטור למשרד.

דפיברילטור: להעלות ב-90% את הסיכוי לחיים

דום לב הוא גורם המוות מס' 1 בעולם. את התואר המפוקפק הזה הוא קיבל לאחר שהוא אחראי על כ-15% ממקרי המוות בעולם, ועל לא פחות מ-50% ממקרי המוות כתוצאה ממחלות לב בעולם.

בישראל מתים מדי יום כ-17 אנשים מדום לב. נתונים מדאיגים מלמדים כי התופעה הולכת ונעשית רווחת יותר בקרב צעירים ובני נוער, שבעבר נחשבו למוגנים יחסית מדום לב.

מגוון דפיברילטורים שניתן להזמין אצלנו:

שימו לב: דפיברילטור

בעוד שהסיכוי הכללי להישאר בחיים לאחר דום לב שמתרחש מחוץ לבית חולים עומד על 6% בלבד, שימוש בדפיברילטור מעלה את הסיכויים לחיות בלא פחות מ-90%.

מי נמצא בסיכון גבוה יותר לדום לב?

  • תינוקות מגיל לידה עד גיל 6 חודשים
  • מבוגרים מגיל 45 עד גיל 75
  • מי שסובל ממום מולד בלב
  • מי שחולה במחלת לב כלילית
  • מי שחולה במחלת לב מסתמית
  • מי שחולה במחלות של שריר הלב
  • מי שהוא בעל עבר רפואי של אירועים לבביים

אם כן, דפיברילטור נחוץ במיוחד למשרד שיש בו עובדים, לקוחות או מבקרים מכל אחת מסוגי האוכלוסיות שפורטו לעיל.

איך זה קורה? פעולת הדפיברילטור

דפיברילטור (בעברית: מפעם) הוא מכשיר החייאה המחולל דפיברילציה (בעברית: הפעמה). דפיברילציה היא זרם חשמלי חיצוני המועבר ללב כדי לאפס פעילות טכיקרדית – פעילות לא סדירה.

פעילות לא סדירה מתרחשת כאשר הדופק עולה במהירות, ונוצרים מספר מוקדים חשמליים שכל אחד מהם מפעיל את הלב בדפוס שונה. איפוס הפעילות ע"י דפיברילציה מחזיר את הלב לפעילות סדירה ורגועה יותר תוך זמן קצר.

אילו דפיברילטורים מומלצים למשרד?

המרכז לרפואת חרום מציג: 3 דגמים של דפיברילטורים מומלצים, כאשר כל אחד מהם הוא בעל יתרונות בלעדיים. בטבלה הבאה נוכל ללמוד על המאפיינים של כל אחד מ-3 הדגמים. כשמדובר בציוד רפואי מציל חיים, תמיד נבחר בדגמים המתקדמים והבטוחים ביותר בעולם.

הדגם/

פרמטר להשוואה

דפיברילטור Powerheatr AED G5 דפיברילטור Powerheart AED G3 דפיברילטור Lifeline AED
הפעלה חצי אוטומטי – כפתור הפעלה וכפתור העברת השוק החשמלי אוטומטי – כפתור הפעלה בלבד אוטומטי – כפתור הפעלה בלבד
מוכנות לפעולה הדפיברילטור מבצע בדיקה עצמית לכל מרכיביו מדי יום, ומאותת במצב אי תקינות. לכן הוא מוכן להפעלה בכל עת הדפיברילטור מבצע בדיקה עצמית לכל מרכיביו מדי יום, ומאותת במצב אי תקינות. לכן הוא מוכן להפעלה בכל עת לדפיברילטור מחוון סטטוס שמואר ומבטיח מוכנות לפעולה בכל עת, לאחר בדיקות תקינות מדי יום, מדי שבוע ומדי חודש
אבחון אלגוריתם אבחון מוגן בפטנט – RHYTHMx מבטיח 100% רגישות ו-99.4% סגוליות. בנוסף, המכשיר מזהה אם קיים קוצב לב מושתל. בדיקה נוספת לפני מתן השוק בתוכנת Non committed Shock המבטלת שוק אם הוא מיותר. אלגוריתם אבחון מוגן בפטנט – RHYTHMx מבטיח 100% רגישות ו-99.4% סגוליות. בנוסף, המכשיר מזהה אם קיים קוצב לב מושתל. בדיקה נוספת לפני מתן השוק בתוכנת Non committed Shock המבטלת שוק אם הוא מיותר אפליקציות חדשניות מאפשרות אבחון מהיר ומדויק. פיתוח המכשיר תוך בקרה ופיקוח של תוכנות חכמות מבטיחות מקסימום אמינות בכל רכיב
הדפיברילציה עצמה טכנולוגיית ה-Biphasic Star מעלה את רמת האנרגיה בהתאמה למטופל. הטיפול מתאים לכל הפרעות הקצב שבהן הנחיות ה-AHA (ארגון הלב האמריקאי) דורשות טיפול טכנולוגיית ה-Biphasic Star מעלה את רמת האנרגיה בהתאמה למטופל. הטיפול מתאים לכל הפרעות הקצב שבהן הנחיות ה-AHA (ארגון הלב האמריקאי) דורשות טיפול טכנולוגיה משלבת תצורת גל ואלגוריתם, שיעילותה הקלינית הוכחה באלפי מקרים, בכל רחבי העולם
הוראות קוליות הוראות קוליות ב-2 שפות, צג המחשה בעברית הוראות קוליות ב-29 שפות הוראות קוליות בעברית
שימור פרוטוקול ההחייאה שומר את פרוטוקול ההחייאה, ניתן להוציא אותו בכבל USB פשוט שומר את פרוטוקול ההחייאה ניתן לשמור את הנתונים וגם לעדכן את הגרסאות של הנתונים בקלות
חיי סוללה 5 שנים, 400 שוקים 5 שנים, 300 שוקים 7 שנים
אחריות 8 שנים למכשיר, 4 שנים לסוללה 7 שנים למכשיר, 4 שנים לסוללה 8 שנים

דפיברילטור למשרד: אוטומטי או חצי אוטומטי?

למה שנעדיף דפיברילטור חצי אוטומטי?

מתי דפיברילטור אוטומטי מתאים לנו יותר?

גם אם עברנו קורס עזרה ראשונה, לא תמיד יש לנו ניסיון בטיפול במקרי חרום. אם אנו חסרי ניסיון בתחום רפואת החרום, נעדיף בדרך כלל להשתמש בדפיברילטור אוטומטי, כמו דפיברילטור Powerheart AED G3 או דפיברילטור Lifeline AED.

שניהם מספקים בטיחות גבוהה ויעילות מקסימלית. בכל מקרה יש צורך לעבור קורס תפעול דפיברילטור – קורס בסיסי שהמרכז לרפואת חרום מספק מיידית עם הבאת הדפיברילטור.

דפיברילטור למשרד – המרכז לרפואת חרום ממליץ לכל מי שיש לו משרד: בהצלת חיים, אנחנו צדיקים יותר מהאפיפיור! דואגים להציב דפיברילטור במיקום בולט ונגיש בכל משרד, קרוב ללב של כולנו.