לוגו המרכז לרפואת חרום

דפיברילטור לילדים

דפיברילטור לילדים הוא דפיברילטור ייעודי המותאם למבנה הגוף וגודל הלב של ילדים. בישראל נולדים מדי שנה כ-1,300 ילדים עם מומי לב מולדים. ילדים אחרים סובלים ממצבים שונים הגורמים ללב להשתולל. בכל המקרים הללו דפיברילטור לילדים יכול להציל את החיים הצעירים! מהו דפיברילטור לילדים? איך להשתמש בו? ואיפה קונים אותו? המרכז לרפואת חרום מציג – כל המידע על דפיברילטור לילדים.

דרוש: דפיברילטור לילדים

בשנת 2018 עודכן חוק הדפיברילטורים (2008) וחייב גם בתי ספר ומוסדות לילדים להציב דפיברילטור אחד לפחות במיקום בולט, כמובן כשמדובר במוסד המיועד ל-500 ילדים ומעלה בהתאם לחוק הדפיברילטורים.

בעבר נהוג היה לחשוב שדפיברילטור מיותר כשמדובר בהחייאת ילדים. זאת, כיוון שברוב המקרים ילדים מגיעים לדום לב כתוצאה מהפרעה למערכת הנשימה ולא כתוצאה ממחלה לבבית.

כיום, עם המודעות למומי לב מולדים, גורמי סיכון ומצבי טראומה הגורמים ללב להשתולל, נודעה חשיבותו של דפיברילטור לילדים.

מהו דפיברילטור?

דפיברילטור (בעברית: מפעם) הוא מכשיר המחולל דפיברילציה: איפוס פעילות הלב באמצעות שוק חשמלי, ע"מ להחזיר את הלב לפעילות סדירה. הדפיברילטור האוטומטי- ה- AED – Automatic External) Defibrilator) עושה את זה בעצמו, והפעלתו לא דורשת ידע רפואי.

הדפיברילטור מורכב מקופסא הניתנת לפתיחה, ובתוכה 2 אלקטרודות. הן אלה שמוליכות את הפולס החשמלי אל ליבו של המטופל.

מה ההבדל בין דפיברילטור רגיל לדפיברילטור לילדים?

ההבדל בין דפיברילטור רגיל לדפיברילטור ייעודי לילדים הוא במדבקות. את המדבקות של דפיברילטור רגיל מדביקים מ-2 צידי החזה: את הימנית מתחת לעצם הבריח הימנית, ואת השמאלית – על שריר החזה השמאלי. את המדבקות של דפיברילטור לילדים מדביקים מ-2 צידי הלב: האחת על החזה והאחת באזור המקביל בגב העליון של הילד.

שימו לב: מיקום המדבקות הוא שלב קריטי בהחייאה עם דפיברילטור! יש להקפיד לעקוב אחר הוראות המכשיר ולהניח את המדבקות במדויק.

מגוון דפיברילטורים שניתן להזמין אצלנו:

לאיזה גיל מיועד הדפיברילטור לילדים?

לילדים עד גיל 8 או עד משקל של 25 ק"ג.

דפיברילטור לילדים – הוראות הפעלה

מתי משתמשים בדפיברילטור לילדים?

כשמדובר בילדים, מקרים רבים של החייאה נובעים בגלל סיבה נשימתית ולא בגלל אירוע לבבי. במקרים אלה, אם מזהים את דום הנשימה עוד לפני שהוא מספיק לגרום לדום לב, יש סיכויים של למעלה מ-70% שהילד יחיה ולא יסבול מנזק מוחי בלתי הפיך. כלומר, המהירות כאן היא קריטית.

למרבה הצער, דום נשימה גורם מהר מאוד לדום לב. מומי לב מולדים עלולים לגרום לשיבושים בקצב הלב, וכמותם גורמי סיכון נוספים למחלות לב.

בכל מצב של היעדר דופק יש לבצע מיד עיסויים ולדאוג להבאת דפיברילטור לילדים. עד להבאת המכשיר, יש להמשך בעיסויים.

איך משתמשים בדפיברילטור לילדים?

שימו לב: המידע שלפניכם אינו מהווה תחליף לקורס תפעול דפיברילטור / קורס החייאה בילדים.

  • ברגע שהובא דפיברילטור לילדים, יש לפתוח אותו והוא יתחיל לתת הוראות מידית. עקבו אחר ההוראות ואם יש צג המחשה, הביטו בו. הוא יעזור לכם למקם את האלקטרודות באופן מדויק.
  • כעת מקמו את האלקטרודות בדיוק: על חזהו ובגבו של הילד.
  • חכו לבדיקת הדפיברילטור. אם הוא נותן הוראה להמשיך בעיסויים, בצעו אותם! אם הוא מיידע על העברת שוקים חשמליים לילד, אין לגעת בילד!
  • בתום ההחייאה או עם הגעת כוחות ההצלה, בדקו אם הדפיברילטור מכיל כרטיס זיכרון. אם כן, הדפיסו את פרוטוקול ההחייאה מכרטיס הזיכרון והעבירו אותו לגורמי ההצלה. המידע הזה יסייע לרופא המטפל לקבוע את הדיאגנוזה הרפואית ואת איכות הטיפול.

מהו המחיר של דפיברילטור לילדים?

המחיר של דפיברילטור אוטומטי AED ידע שינוי משמעותי בעשור האחרון, וכיום הוא  עומד על אלפי שקלים בודדים. זאת בניגוד לעבר, אז היה הדפיברילטור האוטומטי מוצר יקר שעלה הון ומחירו עמד על עשרות אלפי שקלים.

איפה קונים דפיברילטור לילדים?

  • קונים בישראל

יצרניות של דפיברילטורים מסוג AED הן ברובן אמריקאיות (למשל, Philips ועוד). חשוב לציין שלמרות זאת, אין פערי מחירים בין ישראל לארה"ב! דפיברילטורים בארץ עולים פחות או יותר כמו בארה"ב.

  • יתרון עצום: רכישת דפיברילטור בארץ מבטיחה הוראות קוליות בעברית – יתרון עצום לעומת הוראות באנגלית, שברגעי חרום יכול להיות ההבדל בין כן ללא.
  • קונים מיבואן רשמי

כדי ליהנות מאחריות יצרן מלאה במשך 4 שנים, חשוב לקנות את הדפיברילטור מחנות שהיא יבואן רשמי.

  • קונים ממוכר מנוסה, שיודע להמליץ על דגם רלוונטי
  • המרכז לרפואת חרום, שהוקם ע"י בוגרי צה"ל ומד"א עם עבר ארגוני ומבצעי בכיר, נהנה מיתרון עצום של ניסיון. עד היום, הודות לאינטראקציה שלנו במרכז לרפואת חרום עם אנשי אבטחה וע"ר, ומדריכי הקורסים לעזרה ראשונה שלנו – אנו מבינים היטב מה זה אומר להגיש החייאה, וגם יודעים מה קריטי ברגעים האלו. מתוך הניסיון העשיר שצברנו אנו ממליצים בכל פה על הדגם החדשני ביותר: דפיברילטור לילדים מסוג Powerheart AED G המכשיר הזה הוא הנפוץ ביותר בשימוש באירופה, בארה"ב וגם כאן בישראל.
  • בנוסף, ברכישת הדפיברילטור לילדים מהמרכז לרפואת חרום אתם מקבלים גם משלוח חינם וגם הדרכה מפורטת לגבי תפעול הדפיברילטור. בעת הצורך, שירות תיקונים מקצועי מסופק לכם מהמרכז לרפואת חרום ע"י המומחים שלנו לציוד רפואי.

המרכז לרפואת חרום מציג: דפיברילטור ייעודי לילדים, המשגר פולסים מדויקים בהולכה שמתאימה לגוף הקטן. כשמדובר בחיי אדם אנחנו תמיד שואפים למקסימום, קל וחומר כשמדובר בילדים שיכולים להחלים, לגדול ולפרוח.