בעולם מושלם, כל אחד מאתנו היה יודע עזרה ראשונה ברמה מקצועית וטובה

מי צריך לעבור קורס עזרה ראשונה ומה לומדים בו הסיטואציה שבה אדם זקוק לתכנים הנלמדים במסגרת קורס עזרה ראשונה, היא סיטואציה שאף אחד מאתנו לא רוצה להיקלע אליה. בסופו של דבר, מדובר בסיטואציות של התמוטטות, של פציעה או של מצבים רפואיים סבוכים אחרים – סיטואציות שעבורן נדרשים אנשי מקצוע בתחום הרפואי ורפואת החירום. עם זאת, כמובן שלא כולנו אנשי מקצוע, ולכן חשוב מאוד לעבור הכשרות בתחום העזרה הראשונה ולדעת להגיש טיפול ראשוני עד הגעת צוות מקצועי – ובעולם מושלם אין ספק שכולם היו בקיאים מספיק בעזרה ראשונה בכדי לעשות זאת. עם זאת, העולם שלנו אינו מושלם, וכיום קורס רענון עזרה ראשונה מחויבים לעבור מי שנמצא בסיטואציות בהן יש חשיבות או סבירות גבוהה יותר למצב של התמוטטות – מורים וגננות, שוטרים, ספורטאים ומאמנים, עובדים במפעלים ובגופים ציבוריים וכדומה.

מהם התכנים הנלמדים בקורס עזרה ראשונה? מה חשוב לדעת על קורסים אלה?

קורס עזרה ראשונה יכול להיות קורס מגוון למדי בהתאם להיקף שלו, כאשר מוכרים מספר אורכים ותוכניות הדרכה של קורסים המכשירים מגישי עזרה ראשונה ברמות שונות. התכנים הנלמדים בקורסים שונים אלה הם מגוונים ביותר: החל מתכנים עיוניים בנושא הלב ומערכות הגוף השונות, וגורמי ההתמוטטות והפציעות והפגיעות השונים, דרך תכנים מעשיים ולימודי החייאה ו/או הנשמה, סכמת טיפול ההחייאה וסכמת החייאת המכשירים, וכלה בחבישות שונות, עצירת שטפי דם, טיפול בכוויות עד קיבוע גב של ממש. בכל קורס שכזה נלמדים התכנים הרלוונטיים עבור רמת ההכשרה הנחוצה למי שעובר את הקורס, כאשר בבסיס נמצאת כמובן פעולת ההחייאה שהיא הלחם והחמאה של כל מה שנוגע לעזרה ראשונה בשטח. חשוב להבין כי יש חשיבות גבוהה למגישי עזרה ראשונה עד שמגיעים צוותי מד”א, וחשוב מאוד שיהיו אנשים בקיאים ומתורגלים בקרבת מקום תמיד – ולכן חלק מאחריות ניהולית בארגונים שונים היא גם לדאוג להכשרות שכאלה.

המרכז לרפואת חירום – החברה המובילה בהכשרות, ציוד ואנשי מקצוע בתחום העזרה הראשונה

אם אתם מחפשים מסגרת מקצועית ומוסמכת ברמה הגבוהה ביותר של קורס עזרה ראשונה, הגעתם למקום הנכון. המרכז לרפואת חירום מחזיק לא רק בציוד איכותי שאותו אנחנו משווקים ללקוחותינו, אלא גם באנשי מקצוע, מדריכים ומרצים ברמה הגבוהה ביותר בהכשרות עזרה ראשונה, עם מסגרות קורסים שונות שיכולות להתאים לצרכים המדויקים שלכם.