לוגו המרכז לרפואת חרום

קורס החייאה און ליין

קורס החייאה און ליין מקנה ידע בביצוע פעולות רפואיות להצלת חיים ובסיומו ניתן לקבל תעודה זהה לזו שניתנת בקורס הפרונטלי. מה ההבדל בין הקורסים ומהם יתרונות וחסרונות הקורס און ליין? במרכז לרפואת חירום מסבירים וגם ממליצים.

קורס החייאה און ליין ככלי להצלת חיים

כל אחד מאיתנו רוצה להיות סמוך ובטוח שברשותו כלים וידע מתאימים למתן טיפול רפואי בעת הצורך. כאשר אדם סביבנו חווה מצוקה בריאותית, בין אם בעקבות פציעה ובין אם כתוצאה מאירוע רפואי, הידע והמיומנות שלנו עשויים להיות ההבדל בין חיים ומוות, בין בריאות שלמה לבין נזקים קשים ומצערים.

קורס החייאה און ליין מציע כיום את האפשרות לרכוש את הידע הזה במתכונת פשוטה, מהירה ונגישה מהמחשב או הנייד בבית. קורס זה מעניק ידע בסיסי במספר מערכות גוף, תפעול נכון של מכשיר הדפיברילטור שנועד לספק אותות חשמליים ללב במצב לבבי אקוטי ושימוש ואופן ביצוע החייאה והנשמה באמצעים ידניים.

 

מהם יתרונות של קורס החייאה מקוון?

אחד היתרונות החשובים של קורסי האונליין מתמקד, איך לא, בקורונה. בתקופה שבה אנו נדרשים לשמור על ריחוק חברתי או מיגון מתאים, להקפיד על הנחיות ולהישמר בעצמנו מפני הדבקה ותוצאותיה, קורס החייאה און ליין מפחית את סכנת ההידבקות בקרב הלומדים.

יתרונות נוספים של קורס האונליין מהווים יתרונות בלימודים מתוקשבים בכלל: חיסכון עצום בזמן בשל התייתרות הצורך בנסיעות ללימודים ובחזרה, תפעול נוח ופשוט דרך המסך שבו אנו מבלים ממילא את זמננו, יכולת לבצע דברים במקביל להקשבה לשיעור או להרצאה במסגרת הקורס וזמינות משמעותית של המדריכים לשאלות ולפירוט נוסף גם במייל ובאמצעים מקוונים נוספים.

מעל לכל, קורס החייאה מתוקשב מאפשר לכלל הציבור להצטייד במוכנות גבוהה יותר למצבי חירום. כל לומד יוכל לדעת כיצד לזהות פגיעות שונות, לחבוש אנשים שנפצעו ולבצע פעולות מתאימות להצלת חיים.

 

יש פתרון גם לתרגול וההתנסות המעשית

הדרכה שבה הלמידה נעשית מרחוק היא למידה מעורבת, בה כל הלומדים פוגשים מספר תחומי לימוד במסגרת הקורס. מחקרים אף מראים שבשל כל היתרונות הקיימים של קורס האון ליין, העקביות של הלומדים עולה וכך הסבירות שיסיימו את הקורס ויקבלו תעודה עולה גם היא.

אלא שמרכיב אחד חשוב חסר במשוואה והוא היכולת של הלומדים לתרגל את הידע שצברו ולדמות סיטואציות אפשריות על מנת להתנסות בהן, לפני שהן מבוצעות בעולם האמיתי. כאן מציעים קורסי ההחייאה המקוונים פתרון מסוים, הכולל השתתפות במספר מפגשים פרונטליים לטובת לימוד מעשי ומבחנים שמיישמים את החומר הנלמד.

 

יעילות מוגברת בקרב המשתתפים

בהינתן התרגול הפיזי והיכולת לפקח אחר פעולות שונות שהלומד מתנסה בהן ולשפר אותן, התלמידים חופשיים יותר מהמרחב הכיתתי ופנויים לנהל את זמנם כרגיל. את הקורס המקוון ניתן להשלים בכל מקום ובכל זמן ומכל מכשיר. באפשרות הלומדים להתעכב על נושא קשה או מורכב יותר וכך להשלים את הקורס בקצב אישי מאוד.

ומה לגבי תעודה?

כמובן שכאשר מבוצע קורס החייאה און ליין שבסיומו ניתנת למשתתפים תעודה, יש גם אפשרות לבצע קורסי ריענון מקוונים על מנת לתקף את התעודה אחת לשנה בהתאם לחוק.

קורס החייאה מתוקשב לתאגידים עסקיים

ארגונים ומערכות בריאות, תאגידים וצוותים שונים נוהגים להכשיר עובדים ככוח לשעת חירום על מנת שיוכל לספק מענה למקרה של פציעה נקודתית, תאונה או חלילה אסון המערב כמות נפגעים.

פתרון האון ליין מספק נוחות וגמישות, יחד עם האפשרות להכשיר בעת ובעונה אחת מספר גדול של משתתפים וממקומות שונים. את ההכשרה ניתן להשלים בכל מקום וזמן ולהתחשב ברמות השתתפות שונות או תוכן ספציפי שהקורס צריך לכלול.

 

על המרכז לרפואת חירום

המרכז לרפואת חירום נמנה עם החברות המובילות בזירה הישראלית במתן פתרונות חירום רפואיים.

החברה שהוקמה בשנת 1989 על ידי בכירים מתחומי הרפואה בצה"ל ומד"א פועלת כיום במספר זירות כדי להעניק את המענה המוצלח ביותר למגזר המוסדי, העסקי והפרטי:

אספקת ציוד רפואי

החברה מתמחה בייבוא ושיווק מוצרים רפואיים לרבות מכשירי החייאה, מוצרים רפואיים מתכלים, מכשור רפואי מתקדם ופתרונות רפואיים שמתאימים לחדרי מיון, אמבולנסים, ערכות עזרה ראשונה, מכוני בדיקות ועוד.

חטיבת כוח אדם רפואי

החברה מקצה הון אנושי מקצועי של חובשים, מגישי עזרה ראשונה ומאבטחים לכל צורך רלוונטי, מליווי לטיולים ועד מערך שלם לאירוע חיצוני.

 

הכשרה וקורסים

המרכז לרפואת חירום מציע הכשרות דרך מגוון קורסי עזרה ראשונה והחייאה, לרבות החייאת תינוקות, ריענון הקורס, הכשרת צוותי עזרה ראשונה ועוד.

פנו אלינו ונשמח לענות על שאלות נוספות וכמובן לבצע עבורכם את ההזמנה המתאימה.