לוגו המרכז לרפואת חרום

מחירי דפיברילטור

דפיברילטור – כמה זה עולה? במחירי הדפיברילטורים, כמו בפריטי ציוד רפואי רבים, חלו בעשור האחרון שינויים עצומים. המרכז לרפואת חרום מציג: אלו הם המחירים העדכניים של דפיברילטורים, וגם – כל הגורמים שמשפיעים על המחיר של דפיברילטורים. מה שבטוח – לחיים שהמכשיר הזה יציל אין מחיר!

 

דפיברילטור – המחיר העדכני נגיש והגיוני

דפיברילטור, ובעברית: מפעם, הוא מכשיר חיוני וחדשני שכל אחד יכול להפעיל ולהציל חיים. ניתן להשיג היום דפיברילטורים במחירים שלא עולים על 10,000 ש"ח, ולעיתים רבות מסתכמים באלפי שקלים בודדים. ה-AED, הדפיברילטורים האוטומטיים, הם הבשורה הגדולה ביותר של עולם הציוד הרפואי בעשור האחרון! כדי שתבינו למה בדיוק, כדאי להבין – מהו דפיברילטור? איפה הוא נמצא? ומה הוא כולל?

 

נעים להכיר: דפיברילטור

תפקיד

דפיברילטור הוא מכשיר המסייע להחזרת קצב הלב לפעילות סדירה. דפיברילטור בודק את מצב פעילות הלב, מזהה שיבוש ומאפס את הפעילות הלא סדירה ע"י שוק – זרם חשמלי עוצמתי. השוק מפסיק לחלוטין את פעילות הלב לרגע קצר, שאחריו חוזר הלב לפעילות סדירה.

 

מתי?

השיבוש המוכר ביותר בקצב הלב הוא תוצאה של פרפור חדרים. אך הפרעה בקצב הלב יכולה להיגרם ממגוון פגיעות ומחלות לב. מה שבעצם קורה בלב, הוא שיבוש של הגירוי החשמלי התקין המסדיר את פעילות הלב. קצב הפעילות עולה ומוקדי החשמל מתרבים, ללא תיאום ביניהם. זהו מצב מסכן חיים האחראי על מקרי מוות רבים מדי שנה (כ-8,000 בשנה בישראל). ניתן להבין, אם כן, את נחיצותו של הדפיברילטור.

 

מגוון דפיברילטורים שניתן למצוא אצלנו:

 

מחירי דפיברילטור – כמה עולה היום לעומת לפני 10 שנים

בעשור האחרון חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום רפואת החרום. כפי שרואים זאת במוחשיות במרכז לרפואת חרום, השינוי המהותי ביותר האופייני לעשור הוא מעבר ממכשירי ציוד רפואי ידניים, הדורשים הפעלה מיומנת ע"י אנשי מקצוע, למכשירים אוטומטיים חכמים שמקבלים את ההחלטות בעצמם. כל אחד יכול להפעיל, כל אחד יכול להשתמש.

השינוי הגדול ביותר, המהותי ביותר ומציל החיים ביותר – פיתוחו של הדפיברילטור האוטומטי, ה-AED (Automated External Defibrillator.

בדפיברילטור אוטומטי יכול כל אחד להשתמש. לא צריך להיות רופא, לא פרמדיק – ואפילו לא בוגר קורס עזרה ראשונה (אין בדברים כדי להפחית בחשיבותם של קורסי עזרה ראשונה, החייאה ואף קורס תפעול דפיברילטור. מיומנות וידע הם כלים מצילי חיים, ובשעות חרום הם מתגלים שוב ושוב כחיוניים).

מכשיר ה-AED הוא פרי פיתוח חדשני, שבודק בעצמו את קצב הלב של הנפגע ומקבל את ההחלטות במקומנו, בני האדם, בדיוק מקסימלי. הוא מעביר פולסים חשמליים לנפגע בעצמה ובמינון הנדרשים, בהתאם למיפוי המוקדים החשמליים בלב. הזרמים המדויקים מאפסים את פעילות הלב ומאפשרים לה לחזור לתקנה.

 

ואיך זה מתבטא במחיר?

הדפיברילטור האוטומטי – AED – גם במחיר מדובר בבשורה של ממש. בעוד שבעבר דפיברילטורים ידניים יותר היו יקרים מאוד ועלו עשרות אלפי שקלים, כיום הדפיברילטור מגיע במחיר של אלפי שקלים בודדים בלבד. מחיר נגיש לכל הדעות, שגם הוא חלק מהמהפך: כל אחד יכול לרכוש ולהציל חיים.

 

חוק הדפיברילטורים

ולא נשכח לציין כאן את חוק הדפיברילטורים המעודכן, שדורש מכל מרחב ציבורי המיועד להכיל 500 איש ומעלה להציב דפיברילטור. עד לשנת 2018 החוק לא כלל בתי ספר, שכן האוכלוסייה שבהם אינה בסיכון מוגבר לפרפור חדרים. עם זאת, לאור הניסיון עודכן החוק בשנת 2018 וכיום הוא מחייב גם בתי ספר (כמובן, בתי ספר שבהם לפחות 500 תלמידים).

 

צריכים עזרה מנציג?
מלאו את הפרטים או חייגו 077-805-4848

 

כמה עולה דפיברילטור – המחיר מורכב מ- 5 גורמים עיקריים

למחירים השונים של דפיברילטורים יש סיבות ספציפיות הנובעות מפרטים שוליים, אבל ככלל, ניתן לציין 5 גורמים עיקריים, שעל פיהם נקבעים המחירים של דפיברילטורים.

 1. אורך חיי הסוללה הראשית
 2. הוראות קוליות בעברית פשוטה
 3. צג המחשה להסבר מדויק על מיקום האלקטרודות
 4. נראות בולטת לאיתור המכשיר במהירות
 5. משך האחריות על המכשיר וטיב (אחריות מלאה/ חלקית)

 

ישראלים משלמים פחות

ואיזה כיף לדעת שעל דפיברילטור בישראל משלמים פחות מאשר באירופה! ארה"ב שומרת על אותו סדר גודל של מחיר, כך שמומלץ ומשתלם לרכוש דפיברילטור בישראל.

 

דפיברילטור קונים בישראל

 • היתרון הגדול של רכישת דפיברילטור מיבואן רשמי בישראל: הדפיברילטור דובר עברית. וכן, גם אם אתם בוגרי קורס עזרה ראשונה ויודעים איך להשתמש במכשיר, בשעת חרום כשאתם עומדים להציל חיים – הוראות בעברית שניתנות כאן ועכשיו יצילו אתכם. כשמצילים חיים, אין זמן לתרגם!
 • בנוסף, רכישת דפיברילטור אצל יבואן רשמי מזכה אתכם באחריות. כפי שציינו לעיל, מספר שנות האחריות וסוג האחריות משתנים בין דגם לדגם ומשפיעים על המחיר של כל אחד מהדגמים
 • שירות תיקונים הגון ומקצועי מאנשי מקצוע שמכירים את המוצרים היטב. המרכז לרפואת חרום הוא יבואן רשמי המספק 4 שנות אחריות יצרן מלאה על הדפיברילטור האוטומטי
 • רכישת דפיברילטור בישראל תהנה אתכם באספקה מיידית
 • במרכז לרפואת חרום המחיר של דפיברילטור אוטומטי כולל גם הדרכה מפורטת וגם משלוח בחינם עד לבית הלקוח
 • תמיד כדאי לוודא: אישור תקן של ה-FDA שמספק הוכחה לבטיחותו של המכשיר

 

פערי המחירים בדפיברילטורים – נמוכים יחסית

הסיבה לכך שאין פערי מחירים משמעותיים בדפיברילטורים, היא פשוטה. אין הרבה חברות שמייצרות דפיברילטורים, וודאי לא מסוג AED. זאת, כיוון שייצור המכשירים הללו מורכב במיוחד.

 • יש לעמוד בתווי תקן מחמירים של ה-FDA
 • הטכנולוגיה הייחודית מושקעת ותובענית
 • צורך בפיקוח מחמיר והליכי בקרה מוקפדים

 

ייצור כזה הוא אתגר של ממש וזה יוצר מצב של טווח מחירים לא גדול, יחסית, הודות למיעוט היצרנים. רב החברות שמייצרות דפיברילטורים הן אמריקאיות.

 

הסוגים השונים של הדפיברילטור

אם דמיינתם את הדפיברילטור כמכשיר אחד בעל פונקציה אחידה, יש לנו מה לחדש לכם, כיום נמצאים בשימוש דפיברילטורים לשימוש חיצוני ופנימי וכן דפיברילטורים ידניים, אוטומטיים ודפיברילטורים חצי אוטומטיים. בואו ונערוך סקירה קצרה על סוגי הדפיברילטורים.

 

דפיברילטור חיצוני אוטומטי – פרק זמן ארוך מדי לאבחנה

אתם בטח מכירים את קופסת המגן התלויה לרוב בסמוך לבנייני משרדים או למרכזים קהילתיים, הם מכילים בתוכם דפיברילטור אוטומטי הצבוע לרוב בגוונים בהירים לצורך זיהוי מהיר בשטח.

דפיברילטור אוטומטי הינו מכשיר דפיברילטור המסוגל לבצע בעצמו אבחנה של פעילותו הלבבית של החולה, וכן להחליט על כמות האנרגיה שתינתן בכל שוק חשמלי, ואת מספר מכות החשמל. דפיברילטור זה ניתן לשימוש גם ע"י אזרחים פשוטים שלא עברו הכשרה מקצועית לטיפול בדום לב. בדרך כלל המכשיר מצויד במערכת קולית המסבירה את אופן השימוש במכשיר.

כל שיש לעשות, זה להצמיד שתי אלקטרודות מסומנות לבית החזה של המטופל ולהתרחק, המכשיר מאבחן ונותן מספר שוקים חשמליים להסדרת קצב הלב.

החיסרון בדפיברילטור החיצוני האוטומטי הוא משך הזמן הארוך יחסית, הנדרש למכשיר כדי לבצע אבחנה, בנוסף, הדפיברילטור האוטומטי מוגבל ביכולתו לתת מכות חשמל בעוצמות גבוהות ביותר, הנדרשות במצבים של פרפור חדרים למשל.

 

דפיברילטור אוטומטי מושתל – לשימוש קבוע

לסובלים מפרפור חדרים – מצב בו החדרים מתכווצים בקצב גבוה מדי, יש פתרון רפואי של השתלת דפיברילטור קטן אל מתחת לעור באזור החזה. דפיברילטור אוטומטי זה נועד לזהות מצבים של הפרעה בקצב הלב, ולתת שוק חשמלי שיחזיר את הלב לפעילותו התקינה.

דפיברילטור זה יודע להבחין בין טכיקרדיה חדרית ופרפור חדרים לבין פרפור עליות וטכיקרדיה על חדרית. אם הדפיברילטור מכיל קוצב, יוכל המכשיר להעלות את קצב הלב לקצב גבוה יותר לפני מתן שוק חשמלי, אולם במקרה מסכן חיים של פרפור חדרים, המכשיר לא ימתין, אלא יעניק מיידית שוק חשמלי מציל חיים.

 

דפיברילטור ידני – מיועד רק לדרג רפואי גבוה

לאחר שקלינאי מבצע א.ק.ג לאבחון מצב קצב הלב של החולה, עליו להחליט על מידת ג'אול (עוצמת האנרגיה החשמלית) של מכות החשמל, להגדיר זאת בדפיברילטור חיצוני ידני, ולבצע לפי ניסיונו הרפואי את מספר השוקים הנדרש.

שימוש במכשיר זה דורש כמובן ידע רפואי מקיף, ניתן למצוא דפיברילטורים חיצוניים ידניים בארץ – רק בבתי חולים, בארה"ב ובבריטניה מותר השימוש במכשירים אלו גם באמבולנסים ע"י פרמדיקים שעברו הכשרה לשימוש בדפיברילטור ידני.

דפיברילטור ידני פנימי נמצא בשימוש רק בחדרי ניתוח, פעולתו זהה לפעולת הדפיברילטור הידני החיצוני, אולם בניתוחים בהם החזה פתוח יוצמדו האלקטרודות ישירות ללב המטופל.

 

דפיברילטור חצי אוטומטי – מחירים

דפיברילטור חצי אוטומטי הוא לא מוצר שקונים במכולת מבלי להקדיש לו מחשבה, יש להביא בחשבון הרבה פרמטרים כדי לרכוש מכשיר מקצועי, שיוכל להציל חיי אדם בכל תנאי השטח. אם אתם מחפשים דפיברילטור חצי אוטומטי, המשיכו לקרוא את המידע המקיף הבא, לאחריו תדעו בדיוק איך לבחור דפיברילטור חצי אוטומטי מקצועי במחיר משתלם.

 

כשהדפיברילטור החל להתנייד

הדפיברילטור הינו המצאה של המאה שנים האחרונות, עד אז, גורלו של הסובל מדום לב – נחרץ למיתה. עם שיפור ההמצאה הגאונית, גדלו בעשרות אחוזים אחוזי הסיכויים לחיות לאחר אירוע לבבי זה. לפני כ-60 שנה הפך פרופסור אירלנדי את המכשיר הכבד לנייד, ובכך החל את עונת השימוש בדפיברילטורים, ככלי רפואי בסיסי בכל אמבולנס.

 

גם וגם: דפיברילטור חצי אוטומטי

דפיברילטור חצי אוטומטי הוא מכשיר המשלב את יתרונותיהם של שני סוגי הדפיברילטורים: הידני והאוטומטי. מצד אחד, הוא דומה במראהו החיצוני למכשיר האוטומטי, ואף הוא יודע לאבחן מבלי עזרה אנושית – את מצב ליבו של החולה.

אולם בניגוד לדפיברילטור האוטומטי, ניתן לשנות אותו למצב ידני ולהגדיר לפי תצוגת הא.ק.ג המופיעה על צג המכשיר – את רמת עוצמת האנרגיה הנדרשת לכל שוק. דוגמא לדפיברילטור חצי אוטומטי הוא הדפיברילטור Powerheart AED G5.

 

מי משתמש בדפיברילטור חצי אוטומטי?

מכשיר זה מיועד לשימושם של צוותים רפואיים בדרג נמוך מאלו המטפלים בבתי חולים, כדוגמת טכנאי חירום ופרמדיקים. בגדול, כל האמבולנסים של מגן דוד אדום מצוידים בדפיברילטורים חצי אוטומטים.

היתרון הגדול של הדפיברילטור החצי אוטומטי הוא מהירות התגובה שלו, הדפיברילטור האוטומטי לעומתו איטי הרבה יותר ומבזבז כ-10-20 שניות רק למתן אבחון. ברגעים קריטיים אלו כל שבריר שניה משמעותי לחיים או למוות וכן עשוי להשפיע על איכות חיי המטופל בהמשך חייו. אי לכך, השימוש במכשיר זה הפך זמין כל כך וחיוני לכל צוות חירום רפואי.

 

דפיברילטור חצי אוטומטי – מחיר וגורמים משפיעים

מחירו של דפיברילטור חצי אוטומטי יכול לנוע בטווח מחירים רחב. כאשר יש לשים לב למספר פרמטרים חשובים בבחירתו: 

חשוב שהדפיברילטור יהיה כמה שיותר קל לשימוש, זה יכול לסייע גם לצוות מקצועי מיומן. בנוסף חשוב לבחור במכשיר קל גם כאשר הוא כולל בתוכו את הסוללה, כדי לאפשר הגעה מהירה אל החולה, גם אם פרמטר זה מייקר במעט את המחיר, חשוב מאוד שלא לדלג עליו.

חשוב שהדפיברילטור החצי אוטומטי יהיה מוגן מפני לחות, רטיבות ושברים. כדאי לבחור דפיברילטור בעיצוב ארגונומי מותאם. לא שווה לוותר על פרטים אלו במכשיר, גם אם מכשירים אחרים יהיו זולים יותר. בסופו של דבר המטרה הינה לסייע בהצלת חיי אדם, ולתפקיד זה כידוע – אין מחיר.

במרכז לרפואת חרום תוכלו להזמין דפיברילטור חצי אוטומטי במחיר משתלם, נוח לשימוש, איכותי אמין ומומלץ בכל לב.

 

דפיברילטור אוטומטי – מחיר ועלויות

דפיברילטור אוטומטי – מה המחיר של המכשיר הזה? בעשור האחרון חלו שינויים עצומים במחירים של פריטי ציוד רפואי שונים. גם הדפיברילטורים הפכו למוצרים נגישים. מה גורם להבדלים בין דגמים שונים? והאם יש פערי מחירים בין ישראל וחו"ל? איפה אפשר להשיג דפיברילטור אוטומטי במחיר הטוב ביותר? המשיכו לקרוא למידע המלא.

 

דפיברילטור אוטומטי – מהפך במחיר

בעשור האחרון, עם המודעות לחשיבותו של דפיברילטור אוטומטי וחוקים להצבת דפיברילטורים שנחקקו ברחבי העולם, ירדו מחירי הדפיברילטור האוטומטי משמעותית. ממוצר יקר שעולה עשרות אלפי שקלים, הפך הדפיברילטור האוטומטי למוצר נגיש שמחירו אינו עולה על אלפי ש"ח בודדים.

למרות שפיתוח הדפיברילטור והמעבר למכשיר אוטומטי קרו בקצב מהיר במיוחד – סך הכל כ-10 שנים בין הדפיברילטור הנייד הראשון (1968) לדפיברילטור האוטומטי הראשון (1978) – השינויים במחיר דווקא היו איטיים יותר, ורק בשנים האחרונות אירעה המהפכה במחיר.

 

מה גרם למחירים הגבוהים בעבר?

מכשיר הדפיברילטור האוטומטי דורש עמידה בתקנים מחמירים של ה-FDA, תוך שמירה על עוצמה גבוהה וקלות הפעלה. את האתגר הזה נטלו על עצמן חברות מעטות, רובן אמריקאיות, ואי-קיומה של תחרות אפשר להן להפקיע מחירים כאוות נפשן. כך שניתן לומר שהירידה החדה במחיר היא בשורה של ממש.

 

מה הגביר את המודעות לנחיצותו של הדפיברילטור האוטומטי?

אחד הדברים שגרמו למהפך במחירים, הוא חקיקה עולמית שמחייבת הצבת דפיברילטורים במרחבים ציבוריים. כאן בישראל עבר ב-21.07.08 החוק להצבת דפיברילטורים המחייב את הצבתם במקומות ציבוריים שמיועדים להכיל 500 איש ומעלה. אם כן, הוזלת המחירים קשורה למגמה העולמית השואפת להפוך את הדפיברילטור האוטומטי למוצר נפוץ ונגיש, גם במחיר.

 

דפיברילטור אוטומטי – המחיר מושפע מגורמים טכנולוגיים

כל דפיברילטור אוטומטי מסוג AED – כלומר, דפיברילטור אוטומטי חיצוני – עומד בתקנים ומבטיח שימוש בטיחותי. עם זאת, בין הדגמים השונים יש הבדלי איכות, עוצמה ושימוש הנובעים בעיקר מגורמים טכנולוגיים.

 

פקטורים להבדלי מחירים בדפיברילטור אוטומטי

 • אורך חיי הסוללה
 • קיום הוראות קוליות בשפה הילידית של המדינה, למשל: בישראל, הוראות קוליות בעברית
 • קיומו של צג המחשה המסייע בדיוק של הנחת האלקטרודות
 • נראות בולטת של המכשיר
 • קיומו של כרטיס זיכרון המשמר את פרוטוקול ההחייאה

 

כל הגורמים הללו משפיעים על איכות התפעול ועוצמת הדפיברילטור האוטומטי.

 

המומלץ ביותר: הדפיברילטור Powerheart AED G5

המרכז לרפואת חרום מצביע על הדגם המתקדם ביותר: דפיברילטור Powerheart AED G5 זהו דפיברילטור אוטומטי חדשני, עוצמתי, מדויק וקל ביותר להפעלה.

 

יתרונות של ה- Powerheart AED G5

 • אבחון מדויק של מצב החולה באמצעות אלגוריתם ה-RhyghmX הייחודי המוגן בפטנט, המאפשר 100% רגישות ו-99.4% סגוליות
 • דיוק בהעברת הפולסים החשמליים בזכות טכנולוגיית ה- Star Bi Phasic שמביאה את עוצמת השוק למקסימום הצלחה עם 100% הצלחה בהחייאה בבי"ח ו-89% הצלחה בהחייאה מחוץ לבי"ח
 • המכשיר שומר את פרוטוקול ההחייאה ומאפשר הדפסתו לאחר מעשה.
 • אורך חיי סוללה כ-5 שנים, עם קיבול של 400 שוקים

 

הנה כמה עובדות שחשוב שתדעו על דפיברילטור אוטומטי AED

 • דום לב הוא עדיין מגורמי המוות המרכזיים בעולם ואחראי למותם של כ-8,000 אנשים בישראל מדי שנה
 • עם החייאה נכונה, ניתן להציל חיים ב 70% – 80 מהמקרים של דום לב!
 • מדי שנה בישראל מקבלים כ-10,000 בני אדם דום לב מחוץ לבית חולים…
 • אין צורך בניסיון קודם – כל אחד יכול להציל חיים עם דפיברילטור אוטומטי

 

את המשפט הזה – לחיי אדם אין מחיר – חרט המרכז לרפואת חרום על דגלו. אמונים על הצלת חיי אדם ללא פשרות, אנו מציעים את הדפיברילטור האוטומטי הטוב ביותר בעולם ובמחיר אטרקטיבי. מתוך ניסיון רב שנים שהצטבר בקורסי החייאה, קורסי עזרה ראשונה וקורסי תפעול דפיברילטור שאנו מפעילים, ידועה לנו החשיבות של הוראות קוליות בעברית, עיצוב בולט של המכשיר ודיוק בעוצמת הפולסים.

דפיברילטור אוטומטי – המחיר של החיים שהוא יציל לא יסולא בפז! עם דפיברילטור אוטומטי כל אדם יכול להציל חיי אדם.

 

לסיכום

כיום קיימים דפיברילטורים מסוג AED הפועלים בעצמם באופן חכם וגם ניתנים לרכישה במחירים שווים לכל נפש. אלפי ש"ח בודדים והמכשיר החיוני והחדשני הזה לטובתכם, לכל מקרה שהלוואי ולא יקרה. דפיברילטור, המחיר אף פעם לא יבטא מספיק את יכולות המכשיר.