דפיברילטור חצי אוטומטי – מחיר

דפיברילטור חצי אוטומטי הוא לא מוצר שקונים במכולת מבלי להקדיש לו מחשבה, יש להביא בחשבון הרבה פרמטרים כדי לרכוש מכשיר מקצועי, שיוכל להציל חיי אדם בכל תנאי השטח. אם אתם מחפשים דפיברילטור חצי אוטומטי, אנחנו מציעים לכם להקדיש 3 דקות מזמנכם לקריאת המאמר המקיף הזה, לאחריו תדעו בדיוק איך לבחור דפיברילטור חצי אוטומטי מקצועי במחיר משתלם.

 

קצת על הדפיברילטור

דפיברילטור הוא מכשיר שתפקידו להחזיר את קצב הלב לסדרו על ידי טיפול בהלם. הדפיברילטור מחובר ללב באמצעות שתי אלקטרודות המוצמדות לחזה. בהינתן האות, המכשיר נותן ללב מכות חשמל, אלו משתיקות את הקצב הלבבי, ומאפשרות לו להתחיל את הפעולה מחדש בצורה תקנית. פעולתו של הדפיברילטור מכונה דפיברילציה. מתי משתמשים במכשיר רפואי זה? בדרך כלל במצבים של דום לב פתאומי.

 

כאן תוכלו לראות מגוון דפיברילטורים שניתן למצוא אצלנו:

 

כשהדפיברילטור החל להתנייד

הדפיברילטור הינו המצאה של המאה שנים האחרונות, עד אז, גורלו של הסובל מדום לב – נחרץ למיתה. עם שיפור ההמצאה הגאונית, גדלו בעשרות אחוזים אחוזי הסיכויים לחיות לאחר אירוע לבבי זה. לפני כ-60 שנה הפך פרופסור אירלנדי את המכשיר הכבד לנייד, ובכך החל את עונת השימוש בדפיברילטורים, ככלי רפואי בסיסי בכל אמבולנס.

 

הסוגים השונים של הדפיברילטור

אם דמיינתם את הדפיברילטור כמכשיר אחד בעל פונקציה אחידה, יש לנו מה לחדש לכם, כיום נמצאים בשימוש דפיברילטורים לשימוש חיצוני ופנימי וכן דפיברילטורים ידניים, אוטומטיים ודפיברילטורים חצי אוטומטיים. בואו ונערוך סקירה קצרה על סוגי הדפיברילטורים, ונגלה את השוני בינם לבין הדפיברילטור החצי אוטומטי.

 

דפיברילטור חיצוני אוטומטי – פרק זמן ארוך מדי לאבחנה

אתם בטח מכירים את קופסת המגן התלויה לרוב בסמוך לבנייני משרדים או למרכזים קהילתיים, הם מכילים בתוכם דפיברילטור אוטומטי הצבוע לרוב בגוונים בהירים לצורך זיהוי מהיר בשטח.

דפיברילטור אוטומטי הינו מכשיר דפיברילטור המסוגל לבצע בעצמו אבחנה של פעילותו הלבבית של החולה, וכן להחליט על כמות האנרגיה שתינתן בכל שוק חשמלי, ואת מספר מכות החשמל. דפיברילטור זה ניתן לשימוש גם ע"י אזרחים פשוטים שלא עברו הכשרה מקצועית לטיפול בדום לב. בדרך כלל המכשיר מצויד במערכת קולית המסבירה את אופן השימוש במכשיר.

כל שיש לעשות, זה להצמיד שתי אלקטרודות מסומנות לבית החזה של המטופל ולהתרחק, המכשיר מאבחן ונותן מספר שוקים חשמליים להסדרת קצב הלב.

החיסרון בדפיברילטור החיצוני האוטומטי הוא משך הזמן הארוך יחסית, הנדרש למכשיר כדי לבצע אבחנה, בנוסף, הדפיברילטור האוטומטי מוגבל ביכולתו לתת מכות חשמל בעוצמות גבוהות ביותר, הנדרשות במצבים של פרפור חדרים למשל.

 

דפיברילטור אוטומטי מושתל – לשימוש קבוע

לסובלים מפרפור חדרים – מצב בו החדרים מתכווצים בקצב גבוה מדי, יש פתרון רפואי של השתלת דפיברילטור קטן אל מתחת לעור באזור החזה. דפיברילטור אוטומטי זה נועד לזהות מצבים של הפרעה בקצב הלב, ולתת שוק חשמלי שיחזיר את הלב לפעילותו התקינה.

דפיברילטור זה יודע להבחין בין טכיקרדיה חדרית ופרפור חדרים לבין פרפור עליות וטכיקרדיה על חדרית. אם הדפיברילטור מכיל קוצב, יוכל המכשיר להעלות את קצב הלב לקצב גבוה יותר לפני מתן שוק חשמלי, אולם במקרה מסכן חיים של פרפור חדרים, המכשיר לא ימתין, אלא יעניק מיידית שוק חשמלי מציל חיים.

 

דפיברילטור ידני – מיועד רק לדרג רפואי גבוה

לאחר שקלינאי מבצע א.ק.ג לאבחון מצב קצב הלב של החולה, עליו להחליט על מידת ג'אול (עוצמת האנרגיה החשמלית) של מכות החשמל, להגדיר זאת בדפיברילטור חיצוני ידני, ולבצע לפי ניסיונו הרפואי את מספר השוקים הנדרש.

שימוש במכשיר זה דורש כמובן ידע רפואי מקיף, ניתן למצוא דפיברילטורים חיצוניים ידניים בארץ – רק בבתי חולים, בארה"ב ובבריטניה מותר השימוש במכשירים אלו גם באמבולנסים ע"י פרמדיקים שעברו הכשרה לשימוש בדפיברילטור ידני.

דפיברילטור ידני פנימי נמצא בשימוש רק בחדרי ניתוח, פעולתו זהה לפעולת הדפיברילטור הידני החיצוני, אולם בניתוחים בהם החזה פתוח יוצמדו האלקטרודות ישירות ללב המטופל.

 

גם וגם: דפיברילטור חצי אוטומטי

דפיברילטור חצי אוטומטי הוא מכשיר המשלב את יתרונותיהם של שני סוגי הדפיברילטורים: הידני והאוטומטי. מצד אחד, הוא דומה במראהו החיצוני למכשיר האוטומטי, ואף הוא יודע לאבחן מבלי עזרה אנושית – את מצב ליבו של החולה.

אולם בניגוד לדפיברילטור האוטומטי, ניתן לשנות אותו למצב ידני ולהגדיר לפי תצוגת הא.ק.ג המופיעה על צג המכשיר – את רמת עוצמת האנרגיה הנדרשת לכל שוק. דוגמא לדפיברלטור חצי אוטומטי הוא הדפיברילטור Powerheart AED G5.

 

מי משתמש בדפיברילטור חצי אוטומטי?

מכשיר זה מיועד לשימושם של צוותים רפואיים בדרג נמוך מאלו המטפלים בבתי חולים, כדוגמת טכנאי חירום ופרמדיקים. בגדול, כל האמבולנסים של מגן דוד אדום מצוידים בדפיברילטורים חצי אוטומטים.

היתרון הגדול של הדפיברילטור החצי אוטומטי הוא מהירות התגובה שלו, הדפיברילטור האוטומטי לעומתו איטי הרבה יותר ומבזבז כ-10-20 שניות רק למתן אבחון. ברגעים קריטיים אלו כל שבריר שניה משמעותי לחיים או למוות וכן עשוי להשפיע על איכות חיי המטופל בהמשך חייו. אי לכך, השימוש במכשיר זה הפך זמין כל כך וחיוני לכל צוות חירום רפואי.

 

דפיברילטור חצי אוטומטי – מחיר וגורמים משפיעים

מחירו של דפיברילטור חצי אוטומטי יכול לנוע בטווח מחירים רחב. כאשר יש לשים לב למספר פרמטרים חשובים בבחירתו: 

חשוב שהדפיברילטור יהיה כמה שיותר קל לשימוש, זה יכול לסייע גם לצוות מקצועי מיומן. בנוסף חשוב לבחור במכשיר קל גם כאשר הוא כולל בתוכו את הסוללה, כדי לאפשר הגעה מהירה אל החולה, גם אם פרמטר זה מייקר במעט את המחיר, חשוב מאוד שלא לדלג עליו.

חשוב שהדפיברילטור החצי אוטומטי יהיה מוגן מפני לחות, רטיבות ושברים. כדאי לבחור דפיברילטור בעיצוב ארגונומי מותאם. לא שווה לוותר על פרטים אלו במכשיר, גם אם מכשירים אחרים יהיו זולים יותר. בסופו של דבר המטרה הינה לסייע בהצלת חיי אדם, ולתפקיד זה כידוע – אין מחיר.

במרכז לרפואת חרום תוכלו להזמין דפיברילטור חצי אוטומטי במחיר משתלם, נוח לשימוש, איכותי אמין ומומלץ בכל לב.