ראשית, עלינו להכיר את מכשיר הדפיברילטור ואת תפקידו בצורה עמוקה יותר

מכשיר הדפיברילטור הוא אחד המכשירים המשמעותיים והחשובים ביותר בעולם הרפואי המודרני, ולא בכדי הדימוי של מתן מכת חשמל למטופל חסר הכרה הוא דימוי שכיח כל כך בראש של כולנו. במקרים רבים, רק השימוש בדפיברילטור מצליח להציל חיים של מי שחווה פרפור חדרים ודום לב, ולכן מדובר במכשיר שחשוב מאוד שיהיה זמין בכל מרחב ציבורי או מרחב שבו ישנם אנשים רבים, וניגע בכך בהמשך. בכל מקרה, הדפיברילטור המודרני הוא מכשיר נייד שמתחבר למטופל ומאבחן את קצב הלב שלו במטרה לדעת האם נחוץ שוק חשמלי – ואז נותן שוק במידת הצורך כחלק מתהליך ההחייאה במתן עזרה ראשונה.

כל מה שרציתם לדעת על דפיברילטורים – ממחיר ועד אופן שימוש

כשאנחנו מדברים על דפיברילטור מחיר הוא במקרים רבים לא שיקול שאנחנו חושבים עליו, אבל חשוב לחשוב עליו. ברכישת דפיברילטור מחיר יכול להיות גבוה למדי, וחשוב גם להבין כי בכל הנוגע לדפיברילטור מחיר מחירון של ערכה ניידת ואוטומטית (הערכה הסטנדרטית לשימוש בהחייאה כיום) נע בין 2,000 ל-2,500 דולר – אך דרך הצעות מחיר פרטיות מול גורמים כמו המרכז לרפואת חירום, המחיר בהחלט יכול להיות נמוך יותר. בכל מקרה, המחיר הוא במידה רבה שולי לאור החשיבות העצומה של המכשיר, וכעת נבין כיצד משתמשים בו. כפי שמלמדים בקורסי עזרה ראשונה, את הדפיברילטור מחברים בשתי נקודות בגוף באמצעות האלקטרודות המחוברות למדבקות – מעל בית החזה בצד ימין, ומתחת לבית השחי בצד שמאל. המכשיר מאבחן את קצב הלב ואומר לנו, מילולית, האם הוא ממליץ על מתן שוק – ובשלב זה אנחנו מתרחקים מהמטופל ונותנים שוק, ומיד לאחר מכן חוזרים לעיסויים והנשמות.

דפיברילטור הוא מכשיר שחשוב מאוד שיהיה בכל מרחב – וחשוב להשקיע בו משום כך

ישנם לא מעט דברים שחשוב לדעת על דפיברילטור. החל מהשגה על דפיברילטור מחיר הוגן דרך השירות של המרכז לרפואת חירום, ועד הדרך הנכונה להשתמש בו בעת הצורך והמקום הנכון למקם אותו בעסק שלכם. בכל מקרה, מדובר במכשיר שחשוב מאוד להכיר ולהבין גם כיצד ומתי משתמשים בו דפיברילטור יכול להציל חיים.